Парафіяльна громада просить повернути священика

Слава Ісусу Христу!
Парафіяльна громада храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Романівка Комарнівського деканату Стрийської Єпархії просить повернути священика о. Андрія Ремеза для служіння нашій парафії.
Ми є задоволені зразковою діяльністю о. Андрія, який зумів згуртувати громаду, дуже багато приділяє уваги дітям. Отець Андрій Ремез, на правду, є взірцем священнослужителя, справжнім пастирем, який піклується про вірян. Його щоденна праця на парафії надзвичайно велика та ґрунтовна. А робота з молоддю неоціненна.
Наш священик дотримувався слів Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, сказані у фільмі «Обличчя живої Церкви», представленому під час роботи Собору УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі із живим Христом» – У живій парафії повинен бути душ пастир, який цікавиться життям своїх вірних, шукає їх і веде до зустрічі з Христом: «Священики повинні бути посередниками зустрічі між Христом і людьми.»
Робота на парафії не обмежується відправою Богослужінь, хрестинами та похоронами, то клопітка та делікатна справа, але дуже важлива. Отець Андрій зумів згуртувати громаду, дуже багато приділяє уваги дітям. Кожного року святкуємо свято Миколая, і кожна дитина декламує вірші та отримує подарунок. Організовує вертеп, гаївки. Налагодив зв’язок не тільки дітей, а й парафіян двох сіл. Досить багато зусиль приклав у створені Молодіжного центру у с. Переможне. Коли був Майдан у Києві, то він разом з парафіянами брав активну участь. Також разом з парафіянами двох сіл підтримуємо зв’язок з бійцями АТО, допомагаємо у відновленні храму на сході України. Парафіяни інших сіл ставлять взірцем роботу нашого священика.
Спокійне життя наших парафій сколихнула неприємна звістка – нашого священика о. Андрія Ремеза владика о. Тарас Сеньків перевів в іншу парафію.
Віряни надзвичайно стурбовані такими діями владики, оскільки їх причини невідомі.
Вже більше місяця наш храм зачинено: не відбуваються Богослужіння.
На попередні звернення громада не отримала чітких відповідей, а саме: чому нашого пароха перевели на іншу парафію? Якими є причини таких дій владики Тараса Сеньківа? Просимо навести обґрунтовані причини, щоб ніхто не робив безпідставних звинувачень на адресу о. Андрія Ремеза.
Перед громадою постає дуже багато запитань. Чому протягом такого тривалого часу вірян мають молитись біля зачиненого храму? Чи потрібні українським греко-католицьким єпархіям маленькі парафії та їх парафіяни з своїми клопотами (чи ці парафії потрібні один раз у році – коли збирають церковний податок)? Чому громада не знаходить підтримки у представників Стрийської Єпархії?
«Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо я вам об’явив усе те, що почув від Мого Отця». Єв. від св. Івана 15:15.
На сьогодні люди дуже гостро відчувають несправедливість та розчарування, готові боротися за свою гідність та право бути суб’єктами у парафіяльному житті. Складається враження, що парафіяни трактуються лише як такий собі безмовний і мало мислячий фінансовий потенціал Єпархіяльного уряду, бо переживаннями та проблемами вірян представники Єпархії, зокрема Срийської, не переймаються, не залучають вірян до активної участі у розвитку парафіяльної спільноти.
Серед зразків народної мудрості є вислів – « Того коня, який тягне, ще й поб’ють». Можливо, о. Андрія покарано за реальну діяльність, оживлення парафіяльного життя, справжню Христову науку, бо інших причин парафіяни не знають. Але якщо і є якісь відгуки, то в передчасі великого посту просимо пробачити о. Андрію Ремезу його провини, бо «як написано «Нема праведного ані одного»» (Послання св.. апостола Павла до римлян 3:10). І у рік милосердя просимо повернути його служити нашій парафії.
124 особи, що підписались під цими словами, не наказують, не вимагають, а уклінно просять, щоб їх почули та задовольнили прохання. Маємо надію на благодать Христову, бо представники церковного уряду УГКЦ усіх рівнів не можуть залишитись байдужими, оскільки «жива парафія» – основа дальшого розвитку церкви, духовного зростання.

З глибокою повагою та надією на розуміння
парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Романівка
Комарнівського деканату Стрийської Єпархії

Голова церковного комітету Андрухів Федір Степанович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.