“Варшавська-Соснова”: місто, люди й забудовник …

“Варшавська-Соснова”: місто, люди й забудовник

«Будуємо без хабарів», «Садовий, геть руки від Варшавська-Соснова» – такі гасла вже більше 6 місяців лунають біля будівництва житлового комплексу «Оранж». Їм на противагу – плакати мешканців мікрорайону: «Зупиніть беззаконня під гаслом «Без хабарів». Конфлікт триває вже півроку. Вчора, 14-го червня, представники «Львівоблагропромбуду», власників скандальної забудови, організували брифінг, на якому обіцяли показати усі необхідні документи, відповісти на питання та провести представників ЗМІ на територію будівництва. Однак, замість цього, журналістам запропонували поїхати на орендованих для преси машинах до міської ради та відділку поліції, щоб у їх присутності поставити завчасно підготовлені питання.

Журналісти Громадського вирішили дослідити тему на місці. Отже, три сторони конфлікту: забудовники, мешканці, міська рада, та, відповідно, 3 судові позови, що зараз чекають на розгляд. Ситуацію загострює ще й напад молодиків на будівельний майданчик та невідомі у камуфляжі з «мирної акції протесту», що тікають від камер та у різних ситуаціях є то бійцями АТО, то найманими працівниками фірми охорони.

Конфлікт «Варшавська-Соснова» бере свій початок ще з жовтня минулого року, коли забудовникам дали дозвіл на будівництво житлового багатоповерхового будинку на виділеній території. Після того, як з’явилася інформація, що забудовник замість належних трьох поверхів продає через інтернет усі десять, виконавчий комітет ЛМР скасував раніше наданий дозвіл. Натомість юристи забудовника назвали це рішення незаконним та стверджували, що заморозка проекту будівництва – це лише спроба мера міста Андрія Садового здобути свою «долю» у цій справі:

«У прокуратурі з’явився позов до суду, рішення про заборону будівництва, – каже юрист «Львівоблагропромбуду» Наталія Барбадин-Дунець, – Звичайно, що і з нашої сторони ми подали позови: на Садового, за те, що він нашу репутацію підриває, і за те, що були скасовані дозволи на будівництво. Тоді, коли вони побачили, що будівельники праві, а закон не на їх стороні, тоді використовуючи свої слова «Тут будівництва не буде і крапка», наш мер вирішив піти іншим шляхом. 8-го липня він скликав виконавчий комітет і скасував, що є нонсенсом взагалі у юриспруденції, у нашій державі, рішення виконавчого комітету «Містобудівні умови і обмеження».

Головний архітектор Львову Юліан Чаплінський, у свою чергу, каже, що забудовник очевидно «лукавить про свої наміри», бо спекулює на продажі 10-поверхового будинку, хоча за документами є дозвіл тільки на три:

«У чому є проблема? У тому, що триповерховий будинок не затінить подвір’я школи, а 10-поверховий повністю затінить його. По-друге, у забудовника був цивілізований шлях. Якщо він хотів збільшити поверховість, це теж можливо шляхом розроблення детального плану території. Для того, щоб дати детальний план території, ми хотіли бачити попередньо концепцію тих речей. Тобто, архітектор, який це робив, який анонімний до сих пір, не відомо, хто то, міг би зробити концепцію, показати її місту, мешканцям, зробити громадські обговорення, і все можна зробити було без скандалу».

Мешканці навколишніх будинків одні з перших, кого бачиш підходячи до проблемного будівництва. Вони організували мирну акцію протесту, перегородили проїзд і не пропускають машини з будматеріалами. Позицію мешканців відстоює ініціативна група «Варшавська-Соснова», яка займається юридичними питаннями, подає судові позови та різні звернення.

Жителька мікрорайону і член цієї ініціативної групи Надія Духняк розповідає, що головною претензією є те, що забудовник «Львівоблагропромбуд» нехтує нормативними показниками: територія, на якій планується багатоповерхівка, не має нормативного доїзду для машин спецтехніки. Тобто вивіз сміття чи гасіння пожежі стає неможливим:

«Вимагали у Міської ради, щоб зобов’язати забудовника, що будував той самий будинок, щоб він зробив те, що він не зробив свого часу – під’їзд нормальний. А що ми маємо зараз за свої гроші робити об’їзд для такої важкої техніки? Скільки нам то обійдеться? Навіть район не має таких грошей», – розповідає Надія.

Окрім того, невеликі садиби, що стоять одразу за парканом будівництва, знаходяться у небезпечній зоні. Земляні насипи вже є вищими за їх висоту. За словами жителя одного з цих будинків, забудовники не пробували з ними говорити про відселення.

З іншого боку, юрист від компанії забудовника Наталія Барбадин-Дунець каже, що серед протестуючих є тільки п’ять реальних жителів сусідніх будинків. Також вона стверджує, що решта – підставні люди, які отримують фінансову винагороду у розмірі 300 грн. в день.

Минулої середи, 6 липня, на території школи поряд із будівельним майданчиком встановили намети. Люди в камуфляжі, що спокійно прогулюються навколо, коли бачать журналістів, переважно тікають та відмовляються говорити. Їхній керівник давати коментар відмовився.

Юрист «Львівоблагропромбуду» Наталія Барбадин-Дунець пояснює:

«То, на вашу думку, хто сидить? У нас є договір з двома фірмами охоронними і, крім того, тут є, на скільки мені відомо, від учасників АТО мирна акція протесту, яка зареєстрована у Міській раді, оскільки 5% квартир у новозбудованому будинку переходить до сімей загиблих і найбільш постраждалих воїнів АТО. Тому вони захищають так свої права».

При цьому, вже на самому брифінгу, у четвер, юрист забудовника стверджує, що у палатках є виключно бійці АТО, а вже за півгодини чоловік, який представляє охоронну фірму, розповідає, що на території забудови і у наметах знаходяться 30 його людей.

Керівник міського юридичного управління Гелена Пайонкевич стосовно ситуації з бійцями АТО каже:

«Вони стверджують, що вони представляють інтереси учасників АТО, які отримають квартири в цьому будинку. Але спілкуючись з громадськими організаціями, які представляють інтереси учасників АТО, ми зрозуміли, що ці люди жодного відношення до них не мають. Я бачила посвідчення охоронної фірми. Назву мені не вдалося розгледіти, тому що переді мною просто помахали квиточком».

Заява Голови Львівської обласної організації партії «УНА-УНСО» Петра Байси

П'ятниця, 15 липня 2016, 13:00 У Львові відбуваються сутички мешканців Львова – громадян України з незаконними забудовниками.

На стороні тих незаконних забудовників є люди в камуфляжі з відзнаками УНСО, котрі захищають інтереси незаконних забудовників і тим самим воюють зі своїм народом. Це є лжеунсовці. Подібні явища використовували вороги України у 40-х роках, формуючи лжеУПА, тим самим підриваючи довіру до дійсних борців за волю України.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=j..

http://www.hromadske.lviv.ua/3848-2/3848/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.