Добрий день. Хотів би поділитися ситуацією на кордоні. …

Добрий день.
Хотів би поділитися ситуацією на кордоні.

Вирішили з родину 25.11.2016 на авто з'їздити до Варшави через Рава-Руську.

Приїхали на кордон – черга 2.5км по GPS. В цієї черзі ми провели 12 годин.

Ситуації виглядає наступним чином: формується "жива черга", поліція переписує номера авто (величезна подяка їм за це), перевіряє перед прикордонником номер авто (але по факту, за законом впливу на порушення черги не має) , прикордонник дає квіточки з номером, з квіточком до брами, далі йде стандартний процес паспорт / митниця. На виїзді з української митниці питають "віза чи MRG". І тут, мене з візою пускають на початок черги, бо всі решта в черзі – це MRG на польській бляхі.

Поляки вже формують 2 черги – MRG і всі решта. І тут, виїзжаємо на польський кордон ми бачимо, що 3 паса – це суто MRG, пусті авто, пересічники, по одній людині в машині і лише один пас – це всі решта. Тобто співвідношення в черзі MRG і всі решта – 4:1

В черзі ще в Україні польські бляхи дуже нагло себе поводили – майже постійно намагалися влізти в чергу. Попередня зміна поліції не звертала на те увагу і з 6 до 9 вечора черга майже зовсім не рухалася. Потім замість дастера приїхав пріус (поліція) і черга трохи поїхала. Потім знову все стало, приблизно о 11 ночі (в пріусі сіла АКБ) . Позвонив на горячу лінію ДПСУ (майже у півночі) і через 5 хвилин черга поїхала скоренько так. Ще один момент – на кордоні було керівництво і все проходило "якісно і пришвидшено" (за словами консультанта на горячий лінії ДПСУ).

Багато машин приїжджає, чекає коли поліція перепише чергу і їдуть додому спати. Якійсь колєга потім повідомляє коли треба назад в чергу приїхати. Але хочу наголосити на тому, що окрім ціх машин є і ті хто лізе в чергу без запису.

Ще одна проблема – це сморід від 300+ автівок. Після 4ої години очікування, ти починаєш розуміти, що дизелем смердить вже і в тебе в машині (хоча вона бензинова + фільтр салону), після 8ї години – вже починає смердіти одяг солярою. Після 10ї години – стає зле від тої соляри.

Чому все так погано?
– Польські бляхи! Наглі. Їм треба, а решту людей ігнорують. Це діагноз. Не кажіть, що їм ніде працювати – вони не хочуть. Той шрот, який стоїть в черзі – гірший за ВАЗ, ланос та інший лоу кост України. Це суто зомбаки автівок.
– Хабарі прикордонникам. Тільки поліція відїде і тут раптово, як таргани понеслися до брами MRG на шаленій швидкість не звертаючи увагу, що хтось з черги може вийти (черга у лівій смузі – по правій їдуть).
– MRG і всі решта. Поляки, щоб прискорити процес ДЛЯ ЛЮДЕЙ, включили мозок, проаналізували навантаження і оптимально поділили чергу, при цьому більшість віддали MRG. Наші таке рішення чомусь не впроваджують, бо тоді не буде хабаря, а як жити на 4000 грн? Нехай решта, хто платить податки на офіційну ЗП митникам і прикордонникам стоїть (живе) в офіційній черзі.
– ДПСУ. В той час, коли інтернет є навіть в мультіварці, можна зробити електрону чергу, але нашім "реформаторам" нема до цього справи.

Шляхи вирішення цих питань (на мій погляд) :

– Електрона черга. Уявіть – ви з дому зареєструвалися, вам призначен номер, ви спостерігаєте онлайн або через SMS, коли вам треба приїхати на кордон. Ви майже без проблем та затримок плануєте свою подорож.
– Окрема черга для MRG. Приоритетний перетин кордону – громадяни України на українській реєстрації (авто).
– Час перебування авто на іноземній реєстрації – 90 днів зі 180 ну і кожні 5 днів на кордон.

Дякую за увагу.

4 Відповідей

 1. Анонім сказав:

  Відмінити МРГ !!! Бо з їхньою поведінкою то позор.

 2. Павло сказав:

  Дуже правильне висвітлення ситуації. Скажіть чому я купивши авто. з Українською регістрацією , відповідно сплативши державі всі податки , маючи свій невеликий бізнес з якого я також плачу податки повинен з жахом думати що наближається необхідність відрядження до Польщі чи Німеччини. І ця необхідність 1-2 рази в місяць , я собі можу уявити жах тих кому потрібно їздити частіше. То чому я повинен страждати , із за недолугих правил і законів по тимчасовому ввезенню авто, відсутності штрафів за їх порушення , відсутності для перетну кордону окремого паса для MRG , та бляшанок на PL – номерах , і не просто пасу, а єдино можливого пасу, для таких тимчасово ввезених авто та MRG сігаретогорілкобензовозів. І дуже класна ідея з регістрацією в ел.вигляді. Їдеш і знаєш на яку годину потрібно бути . Пропоную цю тему проштовхувати з наполегливою….

 3. Д сказав:

  Повністю підтримую автора. Ганьдьба польським бляхам. Поверніть все так як було колись. Відмінити мрг,тільки візовий режим. Заборонити взагалі ввіз машин на іноземній реєстрації,тільки якщо ти власник по техпаспорту.Ніяких доручень та підставних фірм…

 4. Анонім сказав:

  Не буде вистачати на хліб і на єврейських будете їздити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.