сусiд поставив димохiд бiля мого вiкна – дим iде у квартиру

Я проживаю на першому поверсі багатоквартирного будинку по вул. Сластіона у м. Львові. У нашому будинку як і в багатьох є загальний підвал. Однак цей підвал зацікавив такого собi пана Володимира, який хоча i не прописаний за цiєю адресою, але має гроші та має “знайомих”. Так, з подачі чиновників Львівської міської ради, підвал нашого будинку втратив статус допомiжного i став нежитловим приміщенням, яке захопив п. Володимир. А наші чиновники, ласі до “заробітків”, оформили всі потрібні документи, щоб цей підвал юридично став власністю п. Володимира.

Однак цей громадянин пішов ще далі: він у 2009 р. самовільно відрізав у підвалі труби, по яких подавалось центральне опалення та водопостачання для мешканцiв будинку. Таким чином, мешканці усього будинку в один момент залишились без тепла та без води. А що комунальні служби? А вони займають позицію захисту того, у кого гроші. Тож жодних дій по притягненню винної особи зроблено не було. Та й подачу води відновили тільки через декілька місяців, а тепла взагалі через півтора року. У кухні і ванній кімнаті досі немає тепла у всьому стояку.

Спокій тривав недовго. У 2015 році Володимир провів у підвал газ – встановив у підвалі двохфункційний котел. Тут знову відзначились наші комунальні служби –  ПАТ “Львівгаз”, який підключивши вказаний газовий котел до газової мережі, провів газ у закрите приміщення, при цьому не була одержана згода Головним Управлінням Держпраці у Львівській області, яка є обов’язковою. Тобто мало  того, що газ було проведено з порушенням технічних умов, а й ще було порушено процедуру одержання усіх дозволів.

Більшості дорослих адекватних людей зрозуміло, чим загрожує розміщення газового котла у підвалі, ще й у закритому приміщенні. Це загроза вибуху, тобто небезпека для всіх жителів будинку.

Крім того, Володимир встановив трубу для виведення продуктів згорання, яка закінчується безпосередньо біля вікна моєї кухні, тобто усі ці отруйні димовi гази ідуть в мою квартиру.

Під час встановлення у вказаному підвальному приміщенні двохконтурного котла парапетного типу, котел підключили до загальної труби газопостачання (яка розахована лише на газовi плити), а вентиляційну трубу газового котла приєднано до вентиляційної труби моєї квартири. В результаті такого приєднання погiршився рівень вентиляції у моїй квартирі, а я вiдчуваю запах продуктiв згорання з підвалу, якi через вентиляційну трубу потрапляють у мою квартиру. Таким чином, повітря у моїй квартирі насичене димовими газами, від  чого страждаю я та члени моєї сім’ї.

На протязі останніх кількох років у моїй квартирі, яка знаходиться над підвалом, я постійно відчуваю запах горiлого. Через тривале вдихання забрудненого цим горiлим повітря, я постійно відчуваю загальну слабкість, задуху, слабкість м’язів кінцівок, розлади пульсу, страждаю від сильного головного болю та головокружіння. Ознаки отруєння продуктами згорання проявились і на моєму обличчі: набряки та чорні кола під очима, жовтизна в очах, яких раніше не було. Стан моєї доньки, яка проживає разом зі мною ще гірший: під час перебування вдома її постійно нудить, нестерпно болить голова, відчувається головокружіння та шум у вухах. За результатами дослідження крові у неї виявлено 4% карбоксигемоглобіну (оксиду вуглецю), що свідчить про отруєння чадним газом. В результаті моя донька пройшла курс лікування в обласній лікарні (неврологічне відділеня), де серед інших препаратів їй давали кисень.

Зі скаргами на постійний кашель та подразнення горла я звернулась в поліклініку по місцю проживання, де мені поставили діагноз – “хронічний тонзиліт”, який, на думку лікарів, може бути результатом систематичного отруєння токсичними речовинами та продуктами  згорання газу, які при вдиху осідають на органах дихання.

Головне управління держпраці у Львівській області за моєю заявою провело позачергову перевірку та винесло припис, яким зобов’язало ПАТ «Львівгаз» перекрити газ підвал. Пат «Львівгаз» зробили вигляд, що виконали цей припис, вчіпивши пломбу. Однак поставили її таким чином, що відкрити подачу газу можна і без пошкодження пломби, що Володимир і зробив у січні 2017 року і продовжує мене отруювати.

Про це всі служби знають та не приймають жодних мір – така бездіяльність є злочином, який посягає на моє життя та здоров’я.

Таким чином, повне ігнорування ситуації, яка склалась, може призвести до ще більшої шкоди моєму організму та організму моєї доньки.

Це все набридло, що менi робити?

Якщо цей текст пiдходить вашому ресурсу за тематикою, то я можу доповнити його свiтлинами та копiями документiв – скарг, заяв.

15 коментарів

 1. Khimik сказав:

  А пінки пшикнути в трубу і комин?

 2. з Левандiвки сказав:

  Ну, це не метод

 3. ЛДДЛО сказав:

  “Про це всі служби знають та не приймають жодних мір – така бездіяльність є злочином”
  так звертайтесь в прокуратуру, якщо не реагують на законні вимоги відповідні служби.

 4. ЛДДЛО сказав:

  Ще можете звернутись у приймальну до депутата по вашому округу, або в приймальню місцевих партій. Але попередньо виясніть чи вас сусід з низу не є членом якоїсь з партій 8)

 5. жителька Левандівки сказав:

  Куди я тільки не зверталась. Минулого року я викликала санепідемстанцію, які мені повідомили, що аварійка повинна відразу обрізати газову трубу настільки це небезпечно.

 6. жителька Левандівки сказав:

  Прокуратура нічого не робить. Щоб зареєструвати кримінальне провадження мені прийшлось звертатись до суду на бездіяльність поліції

 7. жук сказав:

  Просто так не приймати заяви вони не можуть
  вимагайте поставити вхідний номер якщо заносите особисто, або краще шліть заказним листом,
  в шапці вказуйте якщо місцева, копію на обласну і т.п.
  Дзвоніть на гарячу урядову лінію, лінію довіри поліції, прокурорську
  Головне щоб були ними отримані документи

  • жителька Левандівки сказав:

   Всі документи подані і зареєтровані .З прокуратури прийшла відповідь, що з них зняті повноваження за це відповідати.Дзвонили на гарячу лінію ,то вдерались мені в квартиру дві години ,мені перекривати газ,ще й залякували що усьому дому перекриють газ.А із залізничної райадміністрації прийшла відповідь,що не я викликала аварійну службу, а вони.Щей мене зробили винною, що не впустила їх в квартиру. А до мене в квартиру чого?!Газ проведений у підвалі.

   • жук сказав:

    Ну тоді вам потрібно було доповнити свою розповідь тим куди і з чим ви звертались і що в результаті отримали, скани чи фото відписок.
    І писати варто у группу “варта1” у фейсбук, людей там значно більше, є шанс отримати розголос у змі або кваліфіковану відповідь юриста, тощо..

 8. Анатолій (сантехнік)) сказав:

  1)Починайте систематично викликати МНС і Санстанцію,потрібно щоб заміряли кількість чадного газу у Вашій квартирі,з цими результами можна звернутись у поліцію… (Мотивування доведення Вас до хронічних хвороб)…
  2) Псування чужої власності методом піни (монтажної)-не вихід з положення… ;)

 9. Анатолій (сантехнік)) сказав:

  3) Спробуйте,задути монтажною піною вентеляційний канал,це дасть те що котел не буде отримувати достатньої кількості кисню! А на це зреагуе датчик тяги у котлі,і він не запалиться… Так буде доти,поки не проведуть чистку каналу,але е багато варіантів як його можна забруднити…

  • з левандівки сказав:

   Я викликала і МНС вони сказали ,що це не їхня компетенція і санстанцію

  • з левандівки сказав:

   Я викликала і МНС вони сказали що це не їхня компетенція і є висновок з санстанції, що 4,8% оксиду-вуглецю є в повітрі і я навіть домоглась ,щоб відкрили кримінальне провадження,але поліція нічого не робить,і все без результатно

  • з левандівки сказав:

   А вентиляційний канал врізаний у наший,так сказав інженер з львівгазу

 10. Володимир сказав:

  Напишіть Ім’я, прізвище та по-батькові вашого сусіда. Львів має знати своїх “героїв”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.