У Новому Роздолі збирають підписи проти нафтових відходів

Небайдужі жителі міста Новий Розділ та інших міст та селищ Львівської області збирають підписи під петицією до Львівської обласної ради з вимогою негайно вирішити питання щодо незаконного зберігання під відкритим небом на території ДП «Сірка» у Новому Роздолі небезпечних нафтових відходів – кислих гудронів.

«Майже 15 років тому, у 2003 році, Державне підприємство МВС України “Спецсервіс” незаконно, за корупційною схемою, завезло з Угорщини через підставні компанії більше 17 тисяч тонн шкідливих нафтових відходів – кислих гудронів – на територію Державного підприємства “Сірка” у Новому Роздолі Львівської області», – розповідає журналіст Анатолій Шалаєв.

За ці роки значна частина хімікатів разом із дощами та талими водами потрапила в розташоване поруч озеро Глибоке, а далі – в Дністер.  Унаслідок забруднення з території підприємства в поверхневих водах річки зростає аніонно-катіонний склад, кількість важких металів, зокрема сульфатів, фосфатів, заліза загального, марганцю, цинку, міді та кобальту.

Як виявили журналісти, скид зворотних вод із території ДП “Сірка” у Дністер за хімічними показниками перевишує допустимі норми: фосфати – в 22,4 рази, сульфати – в 3,8 разів, нітрити – в 2,6 рази, залізо загальне – в 12,8 раз, марганець – у 8,1 раз, кадмій – у 2,7 разу, цинк – у 20,5 разів, кобальт – у 5 разів, мідь – у 6,5 разу і так далі.

«Все це уражає грунти та води акваторії Дністра, з якого беруть воду декілька областей України та Молдова. Кислі гудрони є речовинами другого класу небезпеки після радіоактивних відходів. Вони містять дуже небезпечні для здоров’я людини речовини, що викликають онкологічні захворювання та захворювання дихальних шляхів, що фіксується в жителів Нового Роздолу та найближчих населенних пунктів в рази вище, ніж в жителів інших регіонів», – розповідає громадський активіст Богдан Сорока, засновник руху «Досить труїти Львівщину нафтовими відходами».

До всього цього ще й додаються плани Львівської ОДА побудувати у Новому Роздолі два сміттєпереробних заводи, що на думку журналістів та активістів спровокує ще більшу напругу в суспільстві через і так ускладнені екологічні умови проживання в цьому регіоні, які ані місцева, ані обласна, і тим паче державна влада вирішувати не хоче.

Таким чином жителі Львівщини почали збирати підписи під петицією до Львівською обласної ради з наступними вимогами:

  1. Терміново скликати позачергову сесію Львівської обласнї ради з питання незаконного розміщення під відкритим небом на березі ріки Дністер дуже шкідливих для здоров’я людини нафтових гудронних відходів.
  2. Викликати та заслухати з цього питання керівництво ДП “Сірка”, Департаментів екології та природних ресурсів і охорони здоров’я Львівської ОДА з цього приводу. Також заслухати керівництво Прокуратури Львівської області.
  3. Звернутись до відповідних інстанцій, Міністерства екології, Кабінету міністрів, Генеральної прокуратури України з приводу встановлення винних в даній ситуації, притягнення їх до відповідальності та термінового вирішення питання щодо локалізації та попередження потрапляння шкідливих речовин у воду озера Глибоке та ріки Дністер, та вивезення і ліквідацію гудронних відходів згідно діючих норм та державних стандартів.

На даний час вже зібрано майже 60 підписів. Однак для того, щоб петиція була розглянута депутатами, необхідно зібрати 1000 підписів. Для того, щоб підтримати жителів Нового Роздолу та інших населених пунктів Львівщини, які страждають через екологічне лихо, можна поставити свій підпис під петицією за цим посиланням. https://e-dem.in.ua/lviv-or/Petition/View/31.

1 Відповідь

  1. Ольга Суранович сказав:

    Я, Суранович Ольга Степанівна,проживаю у місті Новий Розділ і пітримую вимогу, про незаконне зберігання кислих гудронів. Люди не будьте байдужими, боріться за своє здоров’я і за екологію міста!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.