ДТЕК планує побудувати ділянку автомобільної дороги з …

ДТЕК планує побудувати ділянку автомобільної дороги з використанням золошлаків – відходів вугільних теплоелектростанцій (ТЕС) у Львівській області до кінця 2018 року.

“Компанія ДТЕК реалізує пілотний проект по будівництву ділянки дороги з застосуванням золошлакових матеріалів. Для вибору пілотного проекту спочатку було кілька пропозицій і навколо них було багато суперечок. У підсумку, затвердили ділянка дороги, яка проходить через чотири села у Львівській області – Перекалки-Рогалi-ж/д станція Добротвір-Матяшi протяжністю 1 км”, – повідомив регіональний менеджер з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Енерго Петро Курляк.

Як заявила менеджер департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго Тетяна Завгородня, в Україні утворюється близько 7,5 млн золошлакових відходів у рік. З них 6 млн т генерує ДТЕК. В Європейських країнах відсоток утилізації золошлакових відходів становить близько 92%, в США – 41%, Індії – 50%, Китаї – 65%. Показник, якого вдалося досягти ДТЕК на одній з ТЕС – 43%. За її словами, використання золошлаків значно знижує собівартість виробництва будматеріалів – не менше ніж на 15-20%, а вартість робіт з будівництва доріг – в середньому на 30%. У світовій практиці золошлакові відходи використовували при будівництві швидкісної дороги Ейзенхауер в Чикаго і Ересуннський мосту між Данією і Швецією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.