Навіщо у Львові чіпують дерева і видають їм паспорти

Львівські ІТ-спеціалісти розробили платформу обліку дерев Inspectree.

У Львові триває інвентаризація дерев з допомогою геоінформаційної системи управління зеленими насадженнями Inspectree. Врахувати – лише одна з задач, адже з допомогою сервісу жителі можуть ще й дізнатися про стан дерев, їхнє розташування та вид. 

Платформу обліку дерев Inspectree розробили львівські ІТ-спеціалісти. Її особливістю є те, що мешканці можуть бачити результати цієї інвентаризації. Львів’яни можуть зайти на сайт і в реальному часі побачити, що є проінвентаризовано на даний момент. Для цього не потрібна навіть реєстрація.

Як розповіла начальниця управління екології та урбаністики Олександра Сладкова, колір маркера визначає стан рослини. Відповідно, зелений маркер означає хороший стан, жовтий — задовільний стан, який потребує певного втручання, а червоний — дерево перебуває у незадовільному стані, і його треба замінити при першій можливості, однак це не означає, що воно аварійне. 

“Так само на сайті можна знайти дерева-пам’ятки, які позначені на карті зіркою. Зірками ми маркуємо винятково цінні дерева для Львова. Переважно йдеться про ті, що мають вік понад 100 років, або нетиповий сорт. Вони є естетично привабливими та потребують особливого піклування. В нас є ще 2 тисячі чіпів, якими ми, в першу чергу, інвентаризуватимемо особливі дерева і ті, які є в доброму стані”, — зазначила Олександра Сладкова.

 

Нині у Львові обліковано вже 2 758 дерев. “Прочіповано поки небагато дерев — близько 15. Проте ми закупили 2000 чіпів на перший рік. Але, наприклад, на карту нанесено проінвентаризовані дерева — їх понад 2700”, — додала Олександра Сладкова.

Нещодавно прочіпували знакове дерево біля пам’ятника Королю Данилу Галицькому. “Деякі дерева на площі ми вже замінили, деякі ще замінюємо. Ми дотримуємось тієї ж композиції, яка була раніше. Для того, аби розуміти, в який рік та які дерева ми маємо замінити, ми повинні періодично їх обстежувати. Програма Inspectree загалом є аналогом систем, які застосовуються в різних країнах світу. Для її створення спеціально вивчались аналоги. Проте наша система класна тим, що мешканці можуть подивитись на неї, адже львівська система має доступ до даних”, — відзначила начальниця управління екології та природних ресурсів.

За словами Сладкової, найцінніші дерева та ті, як наприклад ясен на площі Галицькій, будуть ідентифіковані. “Але за пару років, я надіюсь, в принципі вже всі дерева, які є у Львові, будуть мати такий чіп. Тоді буде легко орієнтуватись, адже у кожного дерева буде свій особистий номер і свій паспорт, який є у нас в системі”, — додала Олександра Сладкова.

Так, дерева наносять на мапу з точними географічними координатами. У формі можна додати також параметри рослини. Всі деталі доданого дерева можна подивитися клікнувши на нього.

“Близько 1,5 року тому була петиція щодо того, аби змінити спосіб обрізання дерев, і я був одним із членів цієї ініціативної групи, яка робила цю петицію. На зустрічі з міським головою нам стало зрозуміло, що остання інвентаризація була у Львові давно, і дані було неможливо використовувати. Тому з’явилась ідея зробити електронну систему, щоб інвентаризація була інтерактивною, а дані можна було переглядати та змінювати. Платформа створена для того, аби покращити менеджмент дерев у місті, зокрема для комунальних працівників”, — розповів співрозробник системи Inspectree Павло Голубець.

За його словами, нині із функцій доступні паспорт дерева, його біологічна класифікація, рід, вид і селекція, його стан, балансоутримувач, район, а також необхідні дії, які треба з деревом зробити. 

Він також додав, що у майбутньому в у системі можна буде додавати фотографії, а також інформацію про місця під дерева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.