Соціологи опублікували жовтневі рейтинги кандидатів на мера Львова. Трійка фаворитів не змінилася

За три тижні до дня голосування трійка лідерів виборчої кампанії на посаду голови Львівської ОТГ залишилася незмінною, водночас рейтинги всіх трьох основних кандидатів зросли. Лідером залишається чинний міський голова Андрій Садовий з результатом 42,7%. Друге та третє місце, відповідно посідають Олег Синютка (20,8%) та Руслан Кошулинський (16,3%).

Як свідчать результати опитування соціологічної агенції Fama, проведеного на замовлення mysite.com, за місяць, що пройшов з часу попереднього опитування рейтинг Андрія Садового зріс на 1,7%, у екс-голови ЛОДА і нардепа Олега Синютки на 0,8%, а в одного з лідерів ВО «Свобода» Руслана Кошулинського – на 0,3%.

Близький до трійки лідерів і очільник «Варти» Ігор Зінкевич, але його потенційна підтримка знизилась із 11% до 7%, порівняно з опитуванням на початку вересня.

Інші кандидати на посаду голови Львівської ОТГ наразі мають значно менші рейтинги: Ярослав Рущишин – 3,2% (+0,2%), кандидатка від УГП Юлія Гвоздович – 2,2% (+1,2%), Оксана Юринець – 2,1% (-0,9%), Ігор Васюник – 0,9% (-1,1%), Тарас Кльофа – 1,0% (-0,1%). Вибори мера Львова, нагадаємо, відбудуться, 25 жовтня.

* Група прихильників політичних партій не є однорідною: хтось одностайний у своєму виборі, хтось лише симпатизує, хтось обирає між декількома партіями, а хтось взагалі не знає за кого голосуватиме на виборах. Таким чином, у структурі рейтингу кожної з партій виділено «ядро», «резерв», «потенціал». Ядро рейтингу – мінімальний розмір рейтингу партії чи кандидата, тобто частка виборців, які цілком визначені у своєму виборі і не розглядають альтернатив при ідентифікації своєї електоральної прихильності. Резерв рейтингу – показник електоральної прихильності виборців до партії чи кандидата, який формується із виборів різної міри визначеності респондентів, які, не розглядаючи альтернатив, обирають того чи іншого кандидата. Потенціал рейтингу – максимальний можливий розмір рейтингу партії чи кандидата в даний момент часу, тобто частка виборців, які гіпотетично готові голосувати за вказану політичну силу чи кандидата.

Математична модель розрахунку показника моделювання електорального вибору в момент опитування, враховуючи варіацію електоральних преференцій виборців та рівень і міру їхньої визначеності, формує уніфікований показник (вказаний у тексті новини), який ілюструє результати виборчих перегонів на гіпотетичних виборах у момент опитування.

***

Опитування проведене соціологічною агенцією Fama​ на замовлення mysite.com з 26 вересня по 2 жовтня 2020 року. Загалом опитали 800 мешканців Львівської ОТГ, віком від 18 років. Вибіркова сукупність є репрезентативною до повнолітнього населення Львова. Опитування проводилось методом face-to-face інтерв’ю, за місцем поживання респондента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.