Як вражаюче відрізняються нижня і верхня частини парку у Трускавці (ФОТО, ВІДЕО) – новини Трускавця

Нижня і верхня частини Курортного парку у Трускавці вражаюче відрізняються. Про це пише Depo.Львів. Складається враження, що про верхню частину парку просто забули. Там не ведуться не те що ніякі ремонтні роботи, а ніхто не займається елементарним благоустроєм території.

“Парк „Курортний”” (інша назва — Центральний парк Адамівка) — парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні. Розташований на території міста Трускавець Львівської області.

Парк розташований у центральній частині Трускавця, в долині потоку Воротище, що є притокою річки Солониці, яка впадає в Тисменицю. Від площі Січових Стрільців у парк веде бульвар Торосевича. Площа парку 60,98 га. Висота над рівнем моря 350–400 м. Парк набув статутсу “Пам’ятка садово-паркового мистецтва Курортний парк” згідно з рішенням Львівської облради у 1984 році.

Трускавецький парк був закладений у 1895 році, має яскраво виражені ознаки англійського паркового стилю. Парк почав формуватися в 1895–1907 рр, і в цей період тут було прокладено і засипано гравієм 14 км стежок для того, щоб відпочивальники могли ними прогулюватись. Стежки проклали від центральної вулиці Трускавця, яка веде до Дрогобича, аж до джерела Софії.

Парк також називають Адамівкою, на честь Адама Сапеги — одного з найактивніших ініціаторів реконструкції парку.Вважається, що англійського стилю парку надав садівник Юзеф Яблонський, який і засадив тут велику кількість як типових, так і екзотичних дерев.

На території курортного парку розташовані водозабори мінеральних вод: “Юзя” (джерело № 10), “Фердинанд” (джерело № 7), “Броніслава” (джерело № 3), “Едвард” (джерело № 6). Надкаптажні дерев’яні будівлі над свердловинами джерел — пам’ятки архітектури місцевого значення.

 У видовому складі рослинності переважають такі види: дуб, бук, граб, ясен, клен, каштан, вільха та ліщина, а серед рідкісних декоративних насаджень тут присутні сосна Веймутова, сосна кримська, сосна чорна, тис ягідний, тюльпанове дерево, софора японська, вишня сакура, платан західний, слива японська, барбарис, самшит, кизил, обліпиха, бузок угорський, роза-рогоза, магнолія, золотий дощ, платан, бархат амурський та ін.

У центрі парку стоїть пам’ятник Адаму Міцкевичу, який був відкритий у 1900 році, а його автором є І. Баронча.Окрім цього, на території парку є альтанка, два бювети, фонтан, у центрі якого є скульптура, джерела, спортивний майданчик, скульптура “Мавка і Лукаш” (з п’єси “Лісова пісня” Лесі Українки), а також санаторії “Кришталевий палац”, “Молдова” та “Південний”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.