З наступного року вся сфера обслуговування повинна перейти винятково на державну мову, – чиновник

Із 16 січня 2021-го року всі надавачі послуг незалежно від форми власності мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

Ця вимога відповідає Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це в інтерв’ю журналу «Країна» повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, інформує Урядовий портал.

«Із 16 січня наступного року сфера обслуговування повинна стовідсотково користуватися державною мовою», – сказав він.

Тарас Кремінь нагадав, що низка положень мовного закону вже набула чинності: «З 16 січня 2020-го мова реклами, зокрема політичної, має бути лише українська. З 16 липня – назви аеропортів, станцій, зупинок, технічна та проектна документація, мова діловодства, документообігу, листування і звітності юридичних осіб. З 1 вересня всі школи мали перейти на українську».

Він наголосив, що мовний закон – не перешкода, а додаткова можливість для бізнесу. «Як бачимо, відповідальність бізнесу й повага до українського законодавства отримує величезну підтримку суспільства», – сказав він, зауваживши, що йдеться, зокрема, про появу аудіогіда українською у віденському Музеї історії мистецтв з’явився, зміну транслітерації Kiev на Kyiv у англомовній Вікіпедії тощо.

«Такі ініціативи матимуть перспективу», – підсумував Уповноважений із захисту державної мови.

Міст “Львів-Тернопіль”: у медіа треба узаконити 90% україномовного контенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.