МОЗ не дозволятиме використання технічного кисню у лікуванні хворих

Міністерство охорони здоров’я не дозволятиме використання технічного кисню у лікуванні хворих, оскільки це небезпечно для життя, і зацікавлене в зростанні кількості виробників медичного кисню, зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві в п’ятницю.

Про це інформує Інтерфакс-Україна, пише DailyLviv.

“Деякі експерти вважають, що необхідно використовувати технічний кисень замість медичного. Але ми цього ніколи не зробимо, адже медичний кисень – це ліки, які мають відповідати стандартам. Використання технічного кисню небезпечне для життя людини”, – сказав він, додавши, що в 2007 році в реанімаційному відділенні використання технічного кисню спровокувало вибух, внаслідок чого загинули люди.

Міністр зазначив, що в Україні є 16 виробників медичного кисню, і МОЗ сприяє збільшенню їх кількості.

“У нас 16 виробників мають ліцензію на постачання медичного кисню. МОЗ максимально зацікавлене, щоб кількість виробників зростала. Наприклад, компанія “Карпатнафтохім” подала відповідні документи на отримання ліцензії 30 квітня й отримала ліцензію від Держлікслужби 7 травня”, – сказав він.

“Одеський припортовий завод” має намір звернутися до МОЗ по отримання ліцензії. Ми розглянемо документи, як тільки їх отримаємо. Також до нас 7 жовтня звернулася компанія “Кріопром”, яка оперативно отримає ліцензію, якщо документи відповідатимуть”, – додав Степанов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.