Понад чверть українців перебувають за межею бідності, – омбудсмен

80% пенсіонерів отримують пенсію «на рівні межі монетарної бідності».

Понад чверть населення України перебуває за межею бідності. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на соціальному форумі Ради ООН з прав людини у Женеві.

Читайте також: Зеленський вважає, що зарплата 5 тис. грн – не бідність

«Попри збільшення рівня оплати праці, в Україні є таке явище як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості», – зазначила Людмила Денісова.

Прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину в місяць. Мінімальна заробітна плата українців – 176 доларів.

Вона зазначила, що проблема бідності посилилася в умовах пандемії Covid-19 зростанням рівня безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей.

«В Україні на 24% зросла заборгованість із виплати заробітної плати та становить 200 млн доларів. Незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% наших пенсіонерів», – каже вона.

Читайте також: У Львові на Панча щовівторка роздаватимуть гарячі обіди бідним

Також омбудсмен додала, що через збройний конфлікт на сході України, понад півтори мільйона українських громадян, аби зберегти життя, покинули свої домівки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.