Чиновники Садового виступили проти будівництва льодової арени у Львові – новини Львова

Чиновники Садового виступають проти будівництва льодової арени у Львові, фото Галнет

Чиновники Львівської міської ради виступають проти будівництва льодової арени у Львові. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Galnet.

Як пише видання, львівські депутати завжди виділяють земельні ділянки під будівництво готелів, ресторанів та пабів, натомість для спортивної громади Львова максимум можуть зробити дитячий спортивний майданчик. Але це не дивно, каже член громадської “Народна дія Львів” Ірина Юзик. Вона впевнена: якщо брати до уваги господарку ЛМР, то у нас сьогодні проблема не з ділянками, а з їхнім розподілом.

“Коли у нас знаходиться якась вільна територія, її одразу віддають в оренду. Ми маємо у центрі Львова багато хороших територій, які би могли служити громадськими просторами, і наші депутати та чиновники могли правильно ними розпорядитись, а не наживатись на цьому. До прикладу, є декілька об’єктів у центрі міста, які дуже схожі між собою: проспект Шевченка 3 – площа Галицька, 15, там є велика територія, яка може бути хорошим громадським простором. Біля Міцкевича, де стоять руїни роками. Але це величезна територія у центрі міста! Можна ж там зробити щось для громади. Чому там має бути новий готель?! До того ж, біля готелів одразу виростають ресторани та паби з вуличними майданчиками. Замість того, щоб будувати для громади, усі будують задля власної наживи”, – розповідає Ірина Юзик.

На початку лютого 2020 року управління спорту ЛМР створило школу зимових видів спорту та розпочало набір тренерів. Та де у Львові професійно займатимуться учні – досі невідомо, адже власної Льодової Арени у місті немає.

Міська влада Львова не зацікавлена у тому, щоб розвивати соціально-спортивну інфраструктуру, – пояснює керівник ГО “Інститут соціології міст” Михайло Яворський. Чоловік каже: те, що у нас є – це все залишки радянщини, які міська влада перебудовує або недобудовує.

“У нас спортивна інфраструктура у жахливому стані! Планували до “Євробаскету” робити арену, але перенесли будівництво з України через війну і ця арена до сьогодні не будується. Була пожежа на СКА, частина СКА згоріла і до сьогодні вона не відновлена. Арена Львів не добудована, але на ній відбуваються матчі. Стадіон “Україна” у жахливому стані, там окрім газону нічого немає, вболівальники фактично не мають де сидіти, бо все поламане та брудне. Та навіть сам доїзд до стадіону бажає мати кращий вигляд. У нас є єдиний нормальний аквапарк, де є хороший басейн, але це приватна власність, а не надбання міста. Так само і з Льодовою Ареною, у нас влада міста не працює над тим, щоб розвивати об’єкти соціально-спортивної інфраструктури. Так, у нас почали будувати спортивні майданчики, але це не для професійного рівня, а для дітей, які у дворах, щоб мали де займатися. Але чому затягують з льодовою ареною? Чому затягують із Палацом спорту на Сихові? Це все пусті обіцянки. У нас в місті міська влада не зацікавлена у тому, щоб будувати спортивні арени. Міська рада мала б навпаки допомагати та дотувати спортивні види спорту, бо це наші діти, наше майбутнє. У міста є гроші на спорт. Коли міська влада хотіла попіаритись на ФК “Карпати”, то другим рішенням сесії виділили 50 мільйонів гривень, то чому льодову арену не побудують?”, – розповів Михайло Яворський.

До слова, і будівництво Палацу спорту на улюбленому районі мера – Сихові – теж дедалі більше схоже на чергову аферу з відмивання грошей.

Ще у березні 2018 року Львівська міська рада поставила перед собою завдання – у Львові має бути новий спортивний комплекс на Сихові.

Так члени виконкому і постановили: збудувати на Сихові спортивний комплекс для ігрових видів спорту. У цьому комплексі мали бути майданчики для занять регбі, гандболом, волейболом та баскетболом. Дах будівлі мали використовувати як гірку для катання на лижах та санках, а всередині мав би бути великий басейн для водних видів спорту. У просторому залі Палацу мали обладнати майданчик для проведення концертів та конференцій.

Виконком навіть прийняв рішення №316, яким надав містобудівні умови і обмеження ЛКП “Спортресурс” для будівництва спорткомплексу. Відповідно до рішення, для будівництва комплексу виділили величезну земельну ділянку площею 1,8700 гектарів на проспекті Червоної Калини. Вже у липні 2018 року Кабінет Міністрів України виділив субвенцію Львову у розмірі 27 мільйонів гривень “на будівництво Палацу спорту на житловому масиві Сихів у м. Львові”.

У жовтні 2018 року Львівська міська рада утворює окреме комунальне підприємство – ЛКП “Палац ігрових видів спорту”. Цьому підприємству надається виключне право замовляти та супроводжувати будівництво і обслуговування Палацу спорту. У листопаді 2018 року це ЛКП оголосило тендер для визначення генпідрядника на будівництво спорткомплексу. Очікувана вартість робіт, згідно із заявкою, – 961 мільйон 744 тисячі гривень. 

Водночас Кабінет Міністрів України, за рішенням міжвідомчої комісії Міністерства молоді та спорту, приймає рішення про додаткове виділення на цей об’єкт 27 мільйонів гривень. Таким чином, з 2018 року на будівництво Палацу спорту на Сихові уже було передбачено 54 мільйони гривень. Незважаючи на гарантований внесок держави, у грудні 2018 року ініціатори тендеру скасовують торги. Тому сьогодні – ні Палацу спорту, ні грошей.

Директор ЛКП “Спортресурс” Ігор Самотій каже, що його комунальне підприємство займається капітальним ремонтом спортивних вуличних майданчиків, які передбачені у весняно-літній період, але точно не для зимових видів спорту.

“На 2020 рік ЛКП “Спортресурс” має відремонтувати по одному мультифункційному майданчику у кожному районі міста. Вартість одного такого майданчика – від 1,5 мільйона гривень. Мультифункційний майданчик – це мінімум три види спорту, або міні-футбольні поля зі штучною травою і з зоною для вуличних тренажерів та воркауту. Майданчик призначений для гри у футбол, баскетбол, бадмінтон. Що ж до тренажерів, то до них інструкції як такої не потрібно, тому що самі тренажери інтуїтивно зрозумілі”, – пояснює Ігор Самотій.

Як пише видання, замість того, щоб представити міську стратегію розвитку зимових видів спорту, заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач займається передвиборчим “брудом” або збирає електорат за допомогою діджіталізації. 

Додамо, ще у 2008 році Львівська облрада вирішила продати будівлі занедбаного спортивного комплексу “Спартак” на вулиці Мазепи у Львові. Переможцем конкурсу стала “Львівбуд Макс-інвест”.

Згідно з умовами договору, компанія-переможець конкурсу зобов’язана збудувати Льодовий палац з трибунами та спортзал, які би відповідали вимогам проведення міжнародних змагань. У березні 2017 року виконавчий комітет Львівської міськради затвердив детальний план території мікрорайону “Голоско” у Львові.

При цьому виконком відмовив забудовнику, який планував звести на території колишнього спорткомплексу “Спартак” багатоповерхівки. І от зараз СТРЦ “Спартак” змінив детальний план цієї території і вже почав будувати Льодову арену, яка, за словами адміністрації комплексу, буде стандартних розмірів. У міській раді Львова повідомили, що містобудівні умови та обмеження, які стосуються Льодової арени, уже надали. Проте зміни у детальний план території були внесені вчасно.

Додаємо, що ще 17 липня, цього року у мережі оприлюднили презентацію другої черги будівництва спортивно-торговельно-розважального центру “Спартак”, що на Гетьмана Мазепи, 1Б у Львові. Але наразі будівництво зупинили.

“Спорудження другої черги СТРЦ “Spartak” розпочали у вересні 2019 року, на підставі чинного договору оренди земельної ділянки. Водночас, у вересні цього ж року забудовник своєчасно та повністю надав ЛМР усі необхідні документи для продовження договору на наступний термін. Договір оренди земельної ділянки закінчився 1 січня 2020 року і досі його не продовжили. На виконавчому комітеті ЛМР наше питання відклав особисто міський голова Львова. Під час карантину це питання ЛМР було не на часі, а зараз вже літо і пора відпусток. При цьому забудовник далі сплачує вартість орендного користування, не маючи можливості зараз продовжувати будівельні роботи внаслідок відсутності договору. Таким чином вже протягом шести місяців місто не дає юридичної змоги будувати Льодову арену та інші інфраструктурні елементи проекту”, – розповідає керуюча менеджерка СТРЦ “Spartak” Роксолана Пиртко. 

У Львові завжди ведуться розмови, що арена якась, та й буде, але до сьогодні від міста нічого немає, за 14 років міський голова так і нічого не збудував, – додає Андрій Марич.

Роксолана Пиртко також додає, що “ми вважаємо справедливим мати зменшену орендну плату, якщо інвестуємо 2 мільйона доларів США лише в Льодову арену”.

“І також вважаємо справедливим не будувати Льодової арени, якщо платимо комерційну вартість орендної плати за користування землею. Математика приблизно така: ми мали інвестувати в спортивну інфраструктуру до 2022 року 2 мільйона доларів США. Ви пропонуєте нам сплатити 300 тисяч доларів США до 2030 року. Ще невідомо, хто з львівських політиків нам більше зекономить”, – підсумувала Роксолана Пиртко. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.