Мерія у 5-6 разів занижує «незручну» статистику: нардеп у Львові розповів, скільки дітей не можуть потрапити до дитсадків

У Садового кажуть, що у Львові дефіцит місць в дитячих садочках становить 700 – 800 місць. Експертний аналіз показав, що реальний дефіцит це 4 365 місць.

Про це заявив Олег Синютка, народний депутат України і кандидат на посаду голови Львівської ОТГ, під час презентації одного з основних пунктів своєї програми – вирішення проблеми недостатньої кількості місць у дитячих садочках міста — у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

– Наші експерти провели дослідження за відкритими джерелами, проаналізувавши електронну чергу для зарахування в дитячі садки. Проаналізували кожен навчальний заклад, який є у системі. Результат виявився таким: на сьогодні реальний дефіцит місць становить 4 365 місць. Міська влада у травні під час звіту в ЛОДА назвала набагато менші числа: 700-800 місць. Але це – неправда. Навіть якщо взяти до уваги, що деякі діти є d базі, але насправді якимось чином до садочків потрапили, то різниця між числами все одно – величезна, –  сказав він.

За словами Олега Синютки, найгірша ситуація склалася у Шевченківському районі міста: там – 1 113 діток стоять у черзі на обліку в електронній базі. У Сихівському районі таких дітей 1013, у Залізничному – 892, у Франківському – 778. У Личаківському і Галицькому районах ситуація ліпша.

– Причиною того, що не всі маленькі мешканці міста можуть ходити до садочків, насамперед, є масштабне житлове будівництво у Львові, яке ведеться усупереч генеральному плану міста. Зводяться мікрорайони, але обіцяних освітніх закладів на цих територіях ніхто не будує. Ще одна причина – передача садочків під інші цілі, яка масово відбувалась у 1990-х роках. На сьогодні вдалося відновити роботу лише деяких з них. Міська влада звітує, що відновила роботу 16-ти садочків. Але, враховуючи масштаби міста, це – мало, – сказав він.  

Олег Синютка також наголосив, що бюджет Львова, який складає 3-4 млрд грн щорічно, є достатнім для того, щоб будувати один садочок і одну школу на рік.  Адже будівництво гарного сучасного садочка коштує 150 -170 млн грн, а школи – вдвічі дорожче.

– Одним із пунктів моєї програми на посаді голови Львівської  ОТГ є вирішення проблеми дитячих садочків. Коли «Європейська солідарність» переможе, ми будуватимемо щонайменше один дитсадок і одну школу на рік, починаючи від 2021 року. Крім того, міська влада не надаватиме жодних дозволів на житлове будівництво, якщо забудовник не матиме у плані мікрорайону садка, а за потреби – іншого навчального закладу. Також буде проведено аудит усіх мікрорайонів з новим будівництвом, щоб вивчити можливості залучення інвесторів до цього питання.

Олег Синютка також нагадав, що за 4 роки і 5 місяців його перебування на посаді голови ЛОДА на Львівщині ввели в експлуатацію 23 садочки і 14 шкіл.

– Досвід є. Я впевнений, що програму розбудови садочків і шкіл ми успішно реалізуємо, – сказав він.

Відео: Львівський пресклуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.