Приватні лабораторії безкоштовно тестуватимуть на COVID-19, – МОЗ

Українці зможуть робити тестування на COVID-19 в приватних лабораторіях за держкошт. Сьогодні Кабінет міністрів виділив для цього необхідне фінансування.

Про це розповів очільник Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу в п’ятницю, 9 вересня.

За його словами, на тестування в Україні залучають додатково 260 млн гривень.

«100 млн гривень будуть спрямовані на контракти з приватними лабораторіями та іншої форми власності для тестування методом ПЛР, щоб збільшити кількість тестувань, які безоплатно робляться нашим громадянам», – заявив Степанов.

Він також зазначив, що решта 160 млн гривень піде на додаткову закупівлю реагентів та обладнання.

До цього Степанов говорив, що середня вартість одного ПЛР-тесту в державних лабораторіях коливається від 700 до 800 гривень. При цьому в приватних лабораторіях вона може досягати декількох тисяч гривень.

Нагадуємо, очільник МОЗ заявив про таку ініціативу в середу, 7 жовтня. До слова, Степанов підкреслив, що є регіони, де тестування проводять із затримкою. Це, зокрема, стосується, Донецької, харківської та Одеської областей. Позаяк, аби отримати результат, тести відвозять до інших лабораторій.

Так, станом на ранок п’ятниці, 9 вересня, в Україні зафіксовано 250538 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 4779 летальних, 110650 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 5804 нових випадки. Загалом проведено 2522360 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 2417 пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.