Чи страхують львівських вчителів від Covid-19 та скільки це може коштувати

Страхові компанії на місцях пропонують закладам освіти свої програми.

Із початком навчального процесу стало особливо актуальним питання страхування педагогів і учнів. В Офісі президента на другому місяці навчального року і 7-му місяці пандемії кажуть, що потрібно зрозуміти можливості, вартість і терміни, в які можна застрахуватися.

Читайте також: У Львові від коронавірусу померла вчителька. Учнів переводять на канікули

«Питання, яке піднімається, – це застрахувати всіх. Ми ж бачимо статистику й бачимо, що вчителі – в групі ризику. Треба подумати над страхуванням для них, щоб вони розуміли, що ми турбуємося про них, почувалися в безпеці», – каже президент.

Свої пропозиції стосовно того, щоби розробити державну програму страхування педагогічних працівників розробили і в міській раді Львова. Як повідомляє у коментарі >Tvoemisto.tv заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань Галина Слічна, її скерували до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і т.в.о міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета ще наприкінці серпня, до початку навчання по школах. Досі, каже вона, очікують на відповідь.

Напередодні Міністерство освіти і науки також підписало Меморандум про співробітництво зі страховими компаніями України: «СК «Альфа-Страхування», «Українська страхова група», «Універсальна», «Уніка», «ВУСО», розповів Tvoemisto.tv керівник пресслужби МОН Валентин Колєчкін.

«Страхові компанії уже на місцях пропонують закладам освіти свої програми. Це відбувається добровільно, і освітяни можуть самі обирати», – каже він.

Tvoemisto.tv з’ясувало, скільки може коштувати страховка для педагога і що вона покриває. Компанія «ВУСО» у Львові пропонує страхування від Covid-19 на пів року і коштує 936 грн. Якщо хтось захворів і має пневмонію, то страхове покриття становить 9 тис. грн, якщо ж пневмонія призводить до реанімації, то – 37 тисяч, летальний випадок – 70 тисяч. Якщо тест позитивний, але лікування проводите вдома, то виплата становитиме 2 тисячі гривень.

У страховій «УНІКА» кажуть, що пропонують шість програм, де найменший платіж становить 210 гривень і покриває ризики сумою у 10 тисяч гривень. Йдеться про покриття нещасних випадків, 1-3 групи інвалідності, травматичні випадки і дві додаткові опції – перебування на стаціонарному лікуванні з приводу коронавірусу з лімітом 2 тис. грн і летальний випадок внаслідок хвороби зі 100% покриттям. Найдорожчий поліс від Covid-19 обійдеться тут у 950 грн. Він охоплює також страхування від нещасних випадків, 1-3 групи інвалідності, травматичних випадків та лікування гострого інфаркту міокарда, де страхова сума становить 50 тисяч гривень.

Нагадаємо, що внаслідок ускладнень від коронавірусної інфекції померла вчителька зарубіжної літератури із ліцею міжнародних відносин ім. В. Стуса Наталя Кулинська. А перед тим від коронавірусу у Львові померла завідувачка дитячого садочка №163 Зеновія Мацьків, яка пропрацювала у садочку 27 років.

Детальніше про те, наскільки захищені львівські вчителі в умовах пандемії читайте у матеріалі.

Ольга Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.