У Львові закликали створювати соціальні офіси, де пропонуватимуть роботу

Уряд надав 6,5 млрд грн на допомогу безробітним. Зрозуміло, що ці гроші здебільшого пішли на «проїдання». Така допомога – шлях в нікуди. Важливіше дати людям змогу добре заробляти.

Так вважає Ростислав Пшемінський, голова Асоціації підприємців Львівщини, представник партії “Європейська солідарність”, пише DailyLviv.

Ми – підприємці, вважаємо, що людині потрібна інша допомога: дати можливість бути конкурентноздатними на ринку праці, – сказав він на засіданні “Безробіття на Львівщині: як його зменшити?” у Львівському пресклубі. – Чим більше людина заробляє, тим більше товарів і послуг вона купує, тим більшим є обіг коштів, і це вигідно усім. Якщо служба зайнятості не впорується зі своїм завданням – а вона власне і взяла на себе функцію перекваліфікації, навчання, а не лише розподілу коштів між безробітними і пошуку роботи за вакансіями – то навіщо така установа? Можливо, нам потрібен інший орган. Були би кориснішими, на мою думку, соціальні офіси, в яких людям пропонували би певну роботу, що не потребує особливої кваліфікації. Людина могла б заробляти кошти, а не чекати соціальної допомоги. Також важливо забезпечити навчання безробітних, давати їм навички, які потребує ринок. І уряд, і місцева влада мусять розробити чітку програму «Альтернативна професія», яка би діяла у реаліях, а не на словах.

Крім того, на думку підприємця, із кожною сферою бізнесу держава нині мусить працювати окремо і в сфері оподаткування: якщо є певні обороти, то податок повинен чи то зменшуватись, чи збільшуватись — залежно від того, яка ситуація склалася в часи карантину.

– Як підприємець і активіст, я бачу необхідність розробки чіткого алгоритму взаємодії громадськості і влади. Карантин оголив цю проблему: за три місяці я переконався, що місцева влада не готова йти з нами на контакт і слухати наші зауваження. Ми – дієві підприємці, які знаємо проблематику зі середини. І, дослухавшись до нас, влада могла би набагато розумніше та ефективніше протистояти удару по економіці в ці часи. Якби вчасно прокомунікували, спільно відреагували, тоді в нас би не збільшилось вдвічі безробіття на Львівщині – до 16,5 тисяч осіб. Хоча я вважаю це число значно заниженим, – зазначив він.

Ростислав Пшемінський наголосив на необхідності зменшення фіскального тиску на бізнес. Він повідомив, що нині Асоціація підприємців Львівщини розробила програму співпраці із управлінням Національної поліції у Львівській області, за якою підприємці і поліція взаємодіють. І він хоче, щоб фіскальна служба також пішла назустріч підприємцям у співпраці.  

-Ми хочемо створити умови, щоб бізнес хотів, а не боявся звертатися в правоохоронні та контролюючі органи. Щоб, наприклад, відкриваючи підприємство ми відразу прописували пункт про відеонагляд. Така співпраця потрібна також і з податківцями: консультаційні кабінети, спільні обговорення того чи іншого питання, швидка реакція на певні проблемні питання. Але прийдіть нині у податкову й попросіть консультацію: на тебе просто накричать, нічого не пояснять, і ти взагалі не розумієш, навіщо приходив.  Ми тільки за те, щоб бізнес став чистим і прозорим, щоб підприємці були зацікавлені офіційно працевлаштовувати працівників, а не тримати їх «у тіні». Але створіть для цього належні умови! Тільки тоді ми зможемо говорити про зниження рівня безробіття, – підсумував він.

Закон для захисту інвестора: у Львові розповіли, як створити робочі місця для містян.

У Львові поставили під сумнів офіційну статистику з безробіття і спрогнозували соціальний вибух.

У Львові ініціюють створення дорадчого органу при ЛМР, який би допоміг вижити малому бізнесу в часи пандемії.

Відео: Львівський пресклуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.