В Україні помер лікар з білборда, який боровся із коронавірусом. Як так сталося

Його обличчя з’явилося на тисячі білбордах по всій країні зі словами «Дякую за життя».

Лікар із Почаєва Іван Венжинович врятував десятки людей від Covid-19 і помер внаслідок цієї хвороби. Про це повідомила ексміністерка Уляна Супрун.

Іван Венжинович помер наприкінці вересня. Чоловікові був 51 рік, хоча ПЛР-тест на коронавірус показав негативний результат, пише ВВС.

Венжиновичу стало зле раптово. Перші прояви хвороби почалися 26 вересня, з'явилася висока температура і задишка. Поклали до лікарні, де діагностували двосторонню пневмонію.

«Він був на кисневій підтримці. Була висока температура і постійно знижувався кисень у крові. Усе це буває при ось цих коронавірусних пневмоніях. Лікували його за протоколами з надання допомоги при Covid-19», – розповідає завідувач терапевтичним відділенням Почаївської райлікарні Валерій Бондарчук.

Усі симптоми хвороби вказували на коронавірусну інфекцію. Експерти повинні все перевірити і надати висновок. В обласній лабораторії в Тернополі не виключають похибки в результатах ПЛР-тестів.

У лікаря залишилася дружина, двоє дітей та літній батько.

Нагадаємо, у травні 2020 року в американському інформаційному агентстві Associated Press вийшов репортаж про те, що українські лікарні перевантажені хворими на Covid-19. На головній світлині був лікар Іван Венжинович у захисному містах на білбордах із написом «Дякуємо за життя». 

Читайте також: Рекорди Covid-19 в Україні. За добу від коронавірусу померли більше сотні людей

Іван Венжинович працював сімейним терапевтом у Почаївській районній лікарні. Входив у бригаду швидкої допомоги як терапевт і інфекціоніст. Як з'ясувалося, Венжинович хворів на коронавірусну хворобу ще влітку. Вона минула безсимптомно, хоча тоді тест виявився позитивним. Перші прояви хвороби почалися 26 вересня 2020 року, з'явилася висока температура і задишка. Поклали до лікарні, де діагностували двосторонню пневмонію. У понеділок 28 вересня 2020 року його привезли в лікарню з пневмонією, за два дні, 30 вересня, він помер.

Фото BBC   

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.