Як повернути депозит у разі заміни паспорта

Що робити вкладнику в разі заміни паспорта, дані якого зазначені в договорі з неплатоспроможним банком, щоб отримати відшкодування коштів за вкладом.

Про це розповідають у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

«Бувають ситуації, коли документи, що посвідчують особу, зокрема паспорт, підлягають заміні – чи-то через втрату, чи-то через закінчення терміну дії (у випадку з ID-картками), чи-то через зміну прізвища, наприклад після укладення шлюбу, чи-то з інших причин», – ідеться в повідомленні.

Щоб отримати відшкодування коштів за вкладом, необхідно письмово звернутись до Фонду та надати пакет документів.

Які документи потрібно надати:

  • підписану заяву про зміну реквізитів документів для отримання гарантованої суми відшкодування із зазначенням фактичного місця проживання та дати подання;
  • копію ІПН;
  • засвідчену особистим підписом копію нового паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • оригінал або нотаріально засвідчену копію довідки про заміну паспорту та, у разі зміни прізвища, імені, по батькові копію документа про цю зміну (наприклад свідоцтво про шлюб/розірвання шлюбу, свідоцтво про зміну імені тощо).

За роки існування Фонд уже виплатив вкладникам неплатоспроможних банків гарантоване державою відшкодування на загальну суму понад 94 млрд грн.

Читайте також: Приватна пенсія, або Як заощаджувати на майбутнє вже зараз

Гарантії Фонду поширюються на кошти фізичних осіб і ФОП, розміщені на депозитах і поточних рахунках. Гранична сума відшкодування в Україні сьогодні становить 200 000 грн незалежно від кількості рахунків у вкладника в одному банку.

Голова Національного банку Кирило Шевченко пропонує скасувати податок на доходи за депозитами фізичних осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.