Усвідомили небезпеку: кількість львів’ян, стурбованих через коронавірус, за два місяці зросла удвічі

Якщо наприкінці серпня ця проблема хвилювала лише 22,6% львів’ян,bто нині про неї непокояться 45,9% жителів міста. Відтак, це питання стало найбільш болючим і тривожним для нас, хоча ще влітку ми більше переймались вивезенням сміття.

Такими є результати «Соціоінформаційного аналізу динаміки підтримки політичних сил і перспектив їхньої діяльності в органах місцевого самоврядування на основі соціологічних опитувань, проведених у Львові», які презентували у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

– Людей хвилює навіть не стільки сама хвороба, скільки проблеми, пов’язані з нею, – пояснив автор дослідження Петро Жук, керівник Центру з інформаційних проблем територій. – Люди не знають, скільки ще триватиме епідемія, якими будуть наслідки, як з них виходити. Не випадково їх почала гостро турбувати ще одна проблема – стан медицини у місті (про це зазначають 26,7%).  І це пов’язано не лише з лікуванням коронавірусної інфекції, а й з «паралізацією» медицини в місті.

На другій сходинці проблем, які нас турбують, за словами соціолога, – вивезення сміття (про це висловились 32,9%), на третій –  проблема тарифів –  27,9%. А традиційне питання транспорту, яке переважно входить у ТОП-3  львівських проблем, у часи карантину опустилось аж на сьоме місце (16,9%.). Турбує городян також і робота ЖЕКів (11,4%), чистота дворів (9,1%), громадський порядок (8,7%).

– Фактично всі проблеми – відповідальність місцевої влади. Лише вирішення трьох  (коронавірус, дороги, освіта) майже повністю залежить від виконавчої. Проте, під час опитування людей, ми зрозуміли, що люди, зазвичай, переносять навіть ці проблеми на місцевий рівень, –  каже Петро Жук.

Він пояснює, що таким чином у свідомості людей інтуїтивно відбувається зміщення акцентів на різні рівні управління. А це – важливий сигнал для соціологів.  

– Місцевий рівень підніймається в значущості, виконавчий –  опускається. Тому місцеві ради будуть відігравати важливішу роль після 25 жовтня, ніж це було раніше, – робить висновок Петро Жук.

Довідка

Аудиторія: мешканці Львова від 18 років і старші. Еквівалентна пропорційна вибірка, що відповідає соціальній та віковій структурі населення Львова, складає 610 респондентів. Допустима похибка 3% при 90%-му рiвнi довiр’я за Стьюдентом. Метод опитування: телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Термін проведення: 10 -12 жовтня 2020.

Відео: Львівський пресклуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.