Вчи українську: львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на Закарпатті

Львівський окружний адміністративний суд задоволив позовну заяву львівського активіста Святослава Літинського та зобов’язав Закарпатську обласну прокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у двох районах Закарпаття. 

«Львівський окружний адміністративний суд задоволив мій позов до прокуратури Закарпатської області, яким дії прокуратури щодо нескерування позовів про скасування регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах визнано протиправними та зобов’язано повернутися до питання скерування таких позовних заяв», – повідомив Святослав Літинський.

Вчіть українську: львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на Закарпатті

Святослав Літинський розповів Zaxid.net, що спершу він звернувся з відповідним зверненням у прокуратуру Закарпаття, оскільки лише прокуратура може позиватися до суду про скасування нормативно-правових актів локальної дії, зокрема, рішень місцевих рад. У прокуратурі Закарпаття відмовилися подавати позови про скасування рішень районних рад щодо запровадження регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах.

Тепер же Львівський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність прокуратури протиправною та зобов’язав повернутися до розгляду звернення львівського активіста з врахуванням зауважень суду, тобто скерувати відповідні позови про скасування рішень місцевих рад щодо запровадження регіональної мови.

Угорська мова визнана регіональною за рішенням районних рад у місті Берегове та у Берегівському та Виноградівському районах Закарпаття у 2012 році. Відповідно до цих рішень, угорську мову дозволено використовувати у діловодстві районних рад, проведенні конференцій і зборів, у веденні документації та поширенні офіційних повідомлень. Станом на 2020 рік угорською мовою на Закарпатті навчаються 16 тисяч дітей у 71 школі.

Як раніше писав VG Львів Львівська міськрада зобов’язала усіх працівників сфери обслуговування у місті користуватися винятково українською мовою, а будь-яку іншу вживати лише після прямої вимоги клієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.