Львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на Закарпатті

Львівський окружний адміністративний суд задовільнив позовну заяву львівського активіста Святослава Літинського і зобов’язав Закарпатську обласну прокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у Берегівському та Виноградівському районах Закарпаття. Про це Святослав Літинський повідомив на своїй сторінці у Facebook.

 

«Сьогодні (13 жовтня, – ред.) Львівський окружний адміністративний суд задовільнив мій позов до прокуратури Закарпатської області, яким дії прокуратури щодо нескерування позовів про скасування регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах визнано протиправними та зобов’язано повернутися до питання скерування таких позовних заяв», – написав Святослав Літинський.

Бездіяльність закарпатської прокуратури визнана протиправноюСьогодні, Львівський окружний адміністративний суд…

Posted by Svyatoslav Litynskyy on Tuesday, October 13, 2020

Зазначимо, досі угорську використовували місцеві органи влади як регіональну в Берегівському та Виноградівському районах Закарпаття. Як повідомив активіст Еспресо.Захід, спершу він звернувся у прокуратуру Закарпаття.

«Закон про регіональні мови давно скасований. Відповідно і рішення міськрад незаконне. Тепер лише прокуратура може позиватися до суду і оскаржувати рішення місцевих рад про регіональні мови. Мені відмовили. Я оскаржив відмову і суд сказав, що мені неправомірно відмовили у прокуратурі Закарпаття. Я вже відстоював це питання у суді у Львові, адже держава таке дозволяє. Прокуратура Закарпаття відмовилася подавати позови про скасування рішень районних про другу регіональну мову в Берегівському та Виноградівському районах», – розповів Святослав Літинський.

Львівський окружний адміністративний суд відновив справедливість і зобов’язав розглянути звернення львівського активіста, тобто прокуратура повинна таки скерувати позови про скасування незаконних рішень про другу регіональну.

Раніше Львівський портал повідомляв, що Літинський домігся в суді паспорта без сторінки російською мовою. Після цього львівський активіст отримав перший в Україні паспорт, заповнений лише державною мовою. Також молодий львів’янин виграв суд у Авакова. Згодом борець за права українців в Україні домігся української клавіатури на ноутбуках Hewlett Packard, а також української мови у мультимедійних системах Volkswagen.

За його ж позовом Нацполіції і МВС заборонили публікувати інформацію без української мови. Такожзавдяки йому стало відомо, що мережа супермаркетів «Алло» відмовляється українізовуватись. У інтерв’ю Львівському порталу: «Один у полі воїн. #Святослав Літинський», він розповів, що BMW, Audi, «АЛЛО», VARUS та Sport Life також противники української мови в Україні.

Влітку 2018 року він виграв суд у всесвітньовідомої косметичної корпорації.

Зазначимо, цьогоріч Святослав Літинський також був серед канадидатів на посаду мовного омбудсмена. Втім цю посаду зайняв Тарас Кремінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.