Міносвіти змінило правила дистанційного навчання

З 16 жовтня набрали чинності нові правила дистанційного навчання в школах. Мовиться, як про здобуття загальної середньої освіти дистанційно, так і про застосування технологій під час надзвичайних подій, наприклад, карантину.

Про це мовиться в повідомленні пресслужби Міносвіти.

“Ми розуміємо, що дистанційна освіта не може замінити справжнього очного навчання. Діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі. Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І галузь освіти – не виняток, адже для нас важливо, щоб освітній процес тривав та був якісним і безпечним. Дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку освіти в умовах її цифровізації. Водночас таке навчання у разі потреби дозволяє забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, а також неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Дистанційне навчання має проходити в робочий час викладачів.

Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

  • організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;
  • під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;
  • заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;
  • для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв’язку тощо;
  • організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.

Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Радіо Свобода нагадує, що Уряд рекомендував розпочати екстрені канікули з 15 до 30 жовтня, а студенти вишів і технікумів – виїхати з гуртожитків і навчатись дистанційно з 15 жовтня до 15 листопада. Проте керівництво кожної школи самостійно планує графік навчання, а місцева влада, як і уряд, можуть лише рекомендувати щось. Та попередні роки демонструють, що школи часто прислухаються до місцевої влади, і така солідарність дозволяє, скажімо, регулювати тепловий режим у закладах.

Влада Києва вже заявила: не радить київським школам переносити канікули. Що ж стосується вишів і технікумів – вони також вирішуватимуть самі щодо дистанційного навчання, адже автономні. Станом на ранок у Міністерстві освіти вже є інформація, як вчитимуться українські школярі і студенти.

За даними Міносвіти Львівська область піде на канікули із 19 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.