Де закопали мільйони? Синютка і 11 нардепів від «ЄС» надіслали офіційне звернення до Садового з приводу ремонту вул. Бандери

Переписування кошторисів, відтермінування початку ремонтних робіт, і що найгірше, ймовірне розкрадання на цій вулиці суми у майже сто мільйонів гривень. І при цьому – жодної реакції з боку міської влади на запитання – чому так?

Саме ці факти, за словами Олега Синютки, змусили його і ще 11-ох депутатів від фракції «Європейська Солідарність» написати офіційне звернення до Андрія Садового. Тепер, за законом, мерія зобов’язана надати відповідь на незручні для неї запитання, пише Dailylviv.

Окрім Олега Синютки, звернення підписали народні депутати від «ЄС» Руслан Князевич, Артур Герасимов, Степан Кубів, Микола Княжицький, Максим Саврасов, Ніна Южаніна, Марія Іонова, Вікторія Сюмар, Ірина Геращенко, Ірина Фріз, Олексій Гончаренко.

– Я дуже чітко вказав на брехню теперішнього міського голови і на те, що на мою думку, і виходячи з бюджету Львова на 2020 рік, кошти на реконструкції вулиці Степана Бандери просто відсутні, – сказав він під час пресконференції у Львівському пресклубі.

За словами Олега Синютки, народні депутати хочуть почути відповідь на запитання, які громадськість має знати, і які мерія замовчує,– каже Олег Синютка.
      
– Ми хочемо побачити і проаналізувати:
1) проєкт громадського простору вулиці Степана Бандери.
2) матеріали громадських слухань.
3) матеріали відкритого тендерної проєктно-кошторисної документації ремонту цієї вулиці. Та врешті – саму проєктно-кошторисну документацію. Ми хочемо зрозуміти, чому ціна спочатку складалась 112 млн грн, а угода підписана на 209 млн грн. В чому сутність оцих 97 млн грн, які з’явились після внесення змін до проєктно-кошторисної документації.
4) експертний звіт та акти робіт, у тому числі – приховані, якщо на сьогодні вони вже є.
5) усю документацію і листування між підрозділами, причетними до виконання цих робіт, а також затвердження, погодження, укладання угод і виконання,- перелічив Олег Синютка.

Олег Синютка зазначив, що справа з ремонту цієї вулиці почалася ще 2016 року. Тоді, за кошти Федерального міністерства економічного співробітництва Німеччини, було створено проєкт громадського простору на вул. Степана Бандери. Але він викликав  обурення у жителів Львова.

– На громадських слуханнях було вирішено що потрібно залишити автентичну бруківку вулиці. Також мешканці наполягали залишити чотири смуги громадського транспорту. 12 лютого 2019 року було оголошено тендер на розроблення проєктно-кошторисної документації. Через місяць обрано компанію, яка подала ліпшу ціну. Це – компанія  «Елтранс» з. Києва. Проте, дивним чином угоду було відхилено. І угоду підписали з «Трамдорпроект». У бюджеті міста на ремонт вулиці було передбачено 120 млн грн (або 3,3 млн євро). Обіцяли все зробити з квітня до вересня. Але нічого такого немає! Міська влада двічі збрехала.

Крім того, за інформацією нардепа, було підписано 4 додаткові угоди: 12 серпня 2019 року, 30 березня, 10 квітня і 24 червня.

– Вдумайтесь: 24 червня вносяться зміни до договору виготовлення проєкто-кошторисної документації. Це у той час, коли вже був оголошений сам тендер на виконання робіт! Я не розумію: що ж тоді оголошували замовники робіт, якщо вони не мали проєктно-кошторисної документації? Зараз ціна ремонту складатиме вже 209 млн грн, (або 6 млн 4 тис. євро). Я хочу нагадати, що первинна вартість складала 3 млн 3 тис. євро, – зазначив він.  

Довжина вулиці Степана Бандери становить 1 км 50 метрів. Синютка зіставив витрати на її ремонт із аналогічними ремонтами 2011 року, коли він перебував на посаді заступника Андрія Садового і якраз займався цим питанням. З чисел, які він назвав, випливає висновок: мерія переплатила за ремонт вулиці Степана Бандери.

– Для прикладу, капітальна реконструкція вул. Коновальця-Мельника-Чупринки відрізком 1,5 км становила 4,5 млн євро. За 1 км – це 3,2 млн євро. Абсолютно аналогічні роботи проводили на відрізку вулиці Бандери-Генерала Чупринки до вулиці Коперника. 470 метрів коштували 2,2 млн євро. Витрати – практично удвічі менші, якщо зіставити числа з довжиною тієї вулиці, яку замовляють зараз Але до сьогоднішнього дня ніхто з посадовців міської влади так і не пояснив,  чому вартість робіт збільшена суттєво: з 3 млн 3 тис. євро аж  до понад 6 млн євро. Я думаю, правоохоронні органи мусять відповісти: де і чия доля закопана під час ремонту цієї вулиці?

Крім того, Олег Синютка висловив обурення з приводу терміну ремонту вулиці Степна Бандери: замість запланованих 5-6 місяців він триває понад 9 місяців і кінця не видно. Хоча мали все завершити ще 30 червня 2020 року.

Синютка наголосив, що реконструкція вулиці Бандери промовисто ілюструє, як Андрій Садовий і його «Самопоміч» дбають про Львів.

– Міська влада часто говорить про європейський підхід до управління містом. Насправді – це не так. Панує стара пострадянська олігархічна система управління містом Львовом. Проте, бізнесова група «Самопомочі» зайнята винятково власними інтересами, піклуванням про добробут «своїх» та реалізацією корупційних схем. Закликаю тих, хто залишиться у владі після зміни міського голови, почати працювати і перестати красти – таким має бути управління, – підсумував він.
 

Відео: Львівський пресклуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.