У Львові дослідили склад відходів у сміттєвих контейнерах

Упродовж вересня у Львові представники ГО «Zero Waste Lviv» та волонтери провели три дослідження, аби з’ясувати, що саме потрапляє до контейнерів у місті. Для морфологічного аналізу перевірили склад відходів у трьох контейнерах для змішаних відходів від ОСББ Львова, які обслуговує компанія «ГрінЕра Україна». З’ясувалося, що майже на 70 % вони заповнені органікою, повідомили у пресслужбі львівської міської ради.

Як показали дослідження, у контейнерах для змішаних відходів лише 20 % сміття такого типу, яке не підлягає переробці. Натомість, в середньому, 65 % становить органіка і ще до 15 % — вторсировина, яку люди викинули не в той контейнер.

«Такі дослідження потрібні, перш за все, для того, щоб мати інформацію для кращого розуміння продукування відходів у місті, на основі чого можна оптимізувати систему сортування і компостування. Але ми маємо пам’ятати, що мінімізація — це перший і найважливіший крок до належного поводження з відходами та екосвідомого життя. Тому торбинки, багаторазові горнятка і контейнери — це основа нашого «арсеналу» боротьби.

Також з 20 %, які не переробляються, близько 5 % — це засоби гігієни. У країнах Європейського Сюзу такі засоби не можна навіть захоронювати на полігонах”, — розповіла Софія Сидоренко, операційна менеджерка ГО «Zero Waste Lviv».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.