Результати місцевих виборів: У Львові в другий тур проходять Садовий і Синютка, на Львівщині перемагає ЄС – новини Львова

У Львові в другий тур виборів мера Львова, який відбудеться 22 листопада  проходять діючий мер і кандидат від “Самопомочі” Андрій Садовий і його колишній перший заступник, ексголова Львівської обласної державної адміністрації, депутат Верховної Ради від партії “Європейська Солідарність” Олег Синютка.

Міська територіальна виборча комісія оголосила остаточні результати першого туру виборів мера Львова, розрив між лідерами перевищив 20 тис. голосів.

За результатами підрахунку 100% бюлетенів, мер Львова Андрій Садовий отримав 90812 голосів виборців (39,96%), його основного конкурента Олега Синютку підтримали 70504 виборці (31,03%). Руслан Кошулинський отримав 9,74% (22123 голосів), Ярослав Рущишин – 4,67% (10620), Ігор Зінкевич – 3,37% (7655), Ігор Васюник – 2,95% (6693), Юлія Гвоздович – 2,30% (5225).

Садовий обіймає посаду мера Львова з 2006 року. Тоді він виграв з невеликою перевагою у кандидата від блоку “Наша Україна” Василя Куйбіди. В той час львів’яни, як і вся Західна Україна, молилися на цю партію, і, здавалось би, її висуванцю забезпечена перемога. Проте так не сталося. При цьому тоді Садовий був членом тої самої “Нашої України” і на партійних праймеріз програв екс-меру Василю Куйбіді. Проте вирішив балотуватися як самовисувнець, і вже на самих виборах взяв реванш. Двічі переобирався: відносно легко – в 2010 році, вже важче – в 2015-му. П’ять років тому для перемоги йому вже знадобився другий тур.

Синютка вперше бере участь у виборах мера Львова. З листопада 2006 року він працює у місті, куди, за іронією долі, його запросив мер Андрій Садовий на посаду директора департаменту економічної політики Львівської міськради. у липні 2007 року Синютка став першим заступником міського голови Львова.

До Львова Синютка переїхав з Івано-Франківська, де також був першим заступником міського голови протягом 2002-2006 років. За чутками, неприбраний сніг у день виборів став однією з причин його програшу на виборах мера Івано-Франківська, адже на час виборів він не брав відпустки і продовжував виконувати обов’язки заступника міського голови.

З 2014 до 2019 року Синютка обіймав посаду голови Львівської обласної державної адміністрації. Підлеглі про нього відгукувалися як про строгого, але справедливого керівника і господарника. Синютка заслужив таку довіру від президента Петра Порошенка, що займав посаду губернатора майже усю його каденцію, встановивши своєрідний рекорд для Львівщини. У 2019 році він став депутатом Верховної Ради за списком партії Європейська солідарність.

За результатами підрахунку 99,7% бюлетенів, “Європейська солідарність” отримала 30,94% голосів, “Самопоміч” – 19,57%, “Голос” – 8,92%, “ВАРТА” – 7%, “Свобода” – 6,78%. За попередніми даними, “Європейська солідарність” отримає 26 мандатів, “Самопоміч” – 17, “Голос” – 8, “ВАРТА” – 7 і “Свобода” – 6. Загалом у Львівській міській раді 64 депутати.

Порівняно з минулим скликанням,  “ЄС” збільшить кількість депутаті на 16, а “Самопоміч” втратить 7 місць. “Голос” і “ВАРТА” матимуть представництво у Львівській міській раді вперше. Кількість депутатів від “Свободи” зменшиться на 2.

Порівно з 2015 роком не буде фракцій “Громадянської позиції”, яка налічувала 7 депутатів, “Народного контролю” – 6 депутатів, “УКРОПу” – 5 депутатів і “Української Галицько партії” – 4 депутати. Перша з цих політичних сил банально не подолала 5% бар’єр. Представники “Народного контролю” і частина представників “УКРОПу” приєдналися до “ВАРТА” і таки потрапили у міськраду. А от сам “УКРОП”, який, по суті, змінив назву на “За майбутнє”, не пройшов у Львівську міськраду. “Українська Галицька Партія” брала участь у виборах, але для подолання бар’єру їй не вистачило зовсім трохи – долі відсотку.

За підсумками виборів на Львівщині, у обласній раді також представники Садового будуть у меншості: коаліцію тут ймовірно створюватимуть “Європейська Солідарність”, “Батьківщина”, “Свобода” і Народний рух. Поки що у облраду проходить дев’ять партій. “Європейська Солідарність” – 30,6%, “Слуга Народу” – 9,58%, “Самопоміч” – 8,65%, “Батьківщина” – 7,47%, “Голос” – 6,6%, “Свобода” – 6%, “Народний рух” – 5,7%, “Українська Галицька Партія” – 5,6%, “За майбутнє” – 5,09%.

“ЄС”, яка у минулому скликанні мала 20 депутатів, збільшить представництво, “Слуга народу” стане новою партією у облраді, “Самопоміч” у минулому скликанні мала 14 депутатів, а цього разу матиме менше. “Батьківщина” мала 9 депутатів минулого разу, а “Свобода” – 12, зараз більш відчутно зменшиться фракція націоналістів.

Як і у міській, у обласній раді не буде “Громадянської позиції” і “Народного контролю”. Також буде формально відсутня “Радикальна партія” (було 5 депутатів), хоча її представники йшли цього разу з “НРУ”, який минулого разу мав 5 депутатів і орієнтовно стільки ж матиме зараз. Збереже своє представництво у облраді і “За майбутнє”, яка у минулому скликанні під назвою УКРОП налічувала 6 депутатів. Вперше у Львівській облраді будуть представлені “Голос” і  “УГП”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.