Секрет Момотюка: Як голові ОТГ на Рівненщині вдалося набрати рекордні 96% голосів

Голова Привільненської об'єднаної територіальної громади Юрій Момотюк на місцевих виборах 2020 отримав 96% голосів прихильників.

За Юрія Момотюка проголосували 1715 мешканців громади з 1791, які взяли участь у виборах. 

Рівненський рекордсмен не приховує, чим “підкупив” виборців. “Треба просто працювати. Не робити імітацію, що працюєш, а саме працювати. З людьми, які тебе обрали, з командою, яка поділяє твої погляди”, – сказав він у ексклюзивному коментарі Depo.Львів.

А ще для такого високого показника, напевно, треба ще не мати конкурентів. Бо на посаду голови Привільненської ОТГ її незмінний очільник був єдиним кандидатом. 

Хто такий Юрій Момотюк 

 

Момотюку у лютому 2020 року виповнилося 50 років. Проживає чоловік у селі Дубрівка. Закінчив Луцький педагогічний інститут. З 1993 року працював вчителем географії в Привільненській школі, а з 2005 року – директором. На посаді голови Привільненької сільської ради з 2006 року, тобто вже майже 15 років. Крім того, Привільненська ОТГ може похвалитися тим, що вона – найстарша у районі.

 

 

Петро Порошенко з Юрієм Момотюком під час Ради регіонального розвитку

Як вдалося дізнатися Depo.Львів, заробітна плата Юрія Момотюка, отримана за основним місцем роботи у 2019 році, – 429 663 гривень. 

Момотюк володіє двома житловими будинками у селі Дубрівка, площею 172 м кв. і 71 м кв., а також надвірними будівлями, площею 156 м кв. Також, як зазначено у декларації, Момотюк володіє сімома земельними ділянками у Дубрівці (2500 м кв., 1200 м кв., 2838 м кв., 527 м кв., 2500 м кв., 3996 м кв., 2500 м кв.). Окрім того, має землю у селі Посягва Гощанського району (ділянки 16330 м кв. та 3952 м кв.). 

З рухомого майна у Юрія Момотюка зазначено: два легкові автомобілі. Перший – марки “ИЖ”, 1990 року випуску, який він придбав у 1998 році. Другий – ВАЗ, 2004 року випуску, придбаний у 2007 році. Також є причеп марки КНОТТ, 2011 року випуску, придбаний цього ж 2007-го.

Дружина переможця, Людмила Момотюк, має у Дубрівці земельну ділянку, площа якої 2133 м кв. У 2019 році вона отримала 76392 гривні заробітної плати.

 

Голова Привільненської об’єднаної територіальної громади Юрій Момотюк (перший зліва) на вечорницях

 

Сторінок у соцмережах Момотюк не веде – каже, що не вистачає часу. Втім, про зміни у тринадцяти селах, якими керує, можна спостерігати на “Фейсбук”-сторінці та на офіційному сайті Привільненської ОТГ. На цих світлинах – надзвичайники і спецтехніка з місцевої пожежної команди, поліцейська станція, амбулаторія, будинок культури, ЦНАП, комунальне підприємство, комунальна перукарня, роботи з будівництва, ремонту, розширення, освітлення, озеленення, поливу, прибирання та дезінфекції, свята і святкування, змагання, нагородження, концерти, танці, забави, багато усміхнених дітей і молоді з медалями, кубками, грамотами… Тобто все, як на звичайній сторінці ОТГ на “Фейсбуці”.

 

 

Новий ФАП на території Привільненської ОТГ

 

 

Привільненська ОТГ. Ремонт у будинку культури

 

 

Яскраво, сучасно і трохи в стилі СРСР – це Привільненська ОТГ

 

 

Стадіон, так стадіон: трибуни для спортивних фанатів у Привільненській ОТГ

 

 

Озеленення території біля автобусної зупинки

 

Та ще ж – дитсадок на дві групи (в селі, де його ніколи раніше не було), місцева пожежна команда та депо, три нові фельдшерсько-акушерські пункти, (а загалом їх у громаді вісім), нова амбулаторія сімейної медицини, куди з міста запросили молоду лікарку. Є тут і своє комунальне підприємство з власною технікою. Є свій поліцейський офіцер громади, для якого спеціально відремонтували приміщення під офіс, видали новий автомобіль. На вулицях – камери відеоспостереження.

 

Як повідомили Depo.Львів в ОТГ, тут вперше на Рівненщині започаткували проект “Громадський бюджет Привільненської ОТГ” (2018 рік), завдяки якому вже реалізовано дев’ять проектів на 500 тисяч гривень і ще 11 проектів на таку ж суму – в процесі реалізації. Створили перший на Рівненщині Молодіжний центр Привільненської ОТГ (за кошти американських меценатів). Тут вперше у Рівненській області буде створено Індустріальний парка на власній території (43 гектара землі). І вперше за історію створення громад на Рівненщині до ОТГ доєдналася сусідня сільська рада. 

 

 

Поліцейський офіцер Привільненської ОТГ позує поруч із новенькою спецавтівкою

 

 

Вулиці Привільненської ОТГ миють і дезинфікують за допомогою транспорту громади

 

Щодо бюджету ОТГ, то він становить 42 млн гривень, із них 18 мільйонів — власні доходи, які формуються за рахунок сплати ПДФО, акцизу (на території ОТГ є сім АЗС), земельного та єдиного податків.

 

Голова Привільненської ОТГ Юрій Момотюк розповів виданню Голос України, що мешканці його сіл спеціалізуються на вирощуванні суниць, полуниць, малини. Нещодавно заклали плантацію фундука у кілька гектарів. А біля села Бортниця відкрили равликову ферму, яка за перший рік роботи увійшла в десятку найбільших виробників равликів в Україні.

“Територія нашої ОТГ — справжній рай для інвесторів. Ми зарезервували під індустріальний парк 42 гектари і тепер оформлюємо все це документально. Хочемо підтягнути сюди комунікації, виконати інші потрібні роботи, в чому розраховуємо на фінансову підтримку Державного фонду регіонального розвитку. А ще на території ОТГ залишились господарські двори збанкрутілих підприємств, скажімо, колишньої ПМК. Це фактично промислові бази, які, на мою думку, можуть зацікавити серйозних інвесторів, так само, як індустріальний парк. Адже наша ОТГ має гарне транспортне сполучення — через неї проходять дві жваві траси: Київ — Чоп та Чернівці — Брест. До Дубна від нас сім, до Рівного — 30 кілометрів. Так що запрошуємо потенційних інвесторів, яким обіцяємо всіляке сприяння. А ще ми відвели 30 гектарів під сонячні або вітрові станції і в пошуку інвесторів”, – розповів Юрій Момотюк.

На запитання про те, які задуми ще не вдалося реалізувати їхній ОТГ, але дуже хотілося б, Юрій Момотюк відповів: “Інстріальний парк. І ми вже над цим активно працюємо”.

Довідка. Привільненська об’єднана територіальна громада розташована в південно-західній частині Рівненської області, на відстані 40 кілометрів від обласного центру та 10 кілометрів від районного центру –  міста Дубно. Сучасний адміністративно-територіальний устрій ОТГ склався в січні 2016 році опісля об’єднання Привільненської та Молодавської сільських рад. До складу Привільненської об’єднаної територіальної громади входять тринадцять населених пунктів, а саме села: Привільне, Панталія, Черешнівка, Дубрівка, Молодаво Перше, Молодаво Друге, Молодаво Третє, Іваннє, Зелене, Бортниця, Кліщиха, Кривуха, Лебедянка. Загалом це 2031 двір.

Читайте також: Хто виграє вибори у Рівному і Рівненській області (ХРОНІКА)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.