Знайшли місце: 65% сміттєвих контейнерів Львова заповнені органікою

Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення ГО “Zero Waste Lviv”.

Для морфологічного аналізу перевірили склад відходів у трьох контейнерах для змішаних відходів від ОСББ Львова, які обслуговує компанія “ГрінЕра Україна”. З’ясувалося, що майже на 70% вони заповнені органікою.

Як показали дослідження, у контейнерах для змішаних відходів лише 20% сміття такого типу, яке не підлягає переробці. Натомість, в середньому, 65% становить органіка і ще до 15% – вторсировина, яку люди викинули не в той контейнер.

“Такі дослідження потрібні, перш за все, для того, щоб мати інформацію для кращого розуміння продукування відходів у місті, на основі чого можна оптимізувати систему сортування і компостування. Але ми маємо пам’ятати, що мінімізація — це перший і найважливіший крок до належного поводження з відходами та екосвідомого життя. Тому торбинки, багаторазові горнятка і контейнери — це основа нашого “арсеналу” боротьби.

Також з 20%, які не переробляються, близько 5% – це засоби гігієни. У країнах Європейського Сюзу такі засоби не можна навіть захоронювати на полігонах”, — розповіла Софія Сидоренко, операційна менеджерка ГО “Zero Waste Lviv”.

Водночас, у компанії “ГрінЕра Україна” зазначають, що серед львів’ян невпинно зростає тенденція до сортування побутових відходів. Цьому сприяють інвестиції в розвиток відповідної інфраструктури.

“Ще чотири роки тому у контейнерах, призначених для вторсировини, було заледве мізерних 20−22% посортованих відходів. То зараз маємо вже 50% відходів, що підлягають переробці. І ця динаміка постійно зростає. Очікуємо, що за рік-два цей показник зросте до 70%”, — розповів засновник компанії “ГрінЕра Україна” Богдан Михалусь.

Зазначимо, у всіх районах Львова триває встановлення контейнерів для збору органічних відходів. Переглянути їх розташування можна на карті за посиланням.

Зокрема, у спеціальні коричневі баки можна викидати такі відходи:

  • залишки сирих овочів і фруктів;
  • шкаралупу сирих яєць;
  • заварку від чаю;
  • скошену траву;
  • зів’ялі квіти;
  • опале листя.

Водночас у контейнер не можна викидати:

  • пакети для сміття, кульки, тетрапак тощо;
  • тверді побутові відходи.

Нагадаємо, у Львові підглядатимуть за містянами, які викидають сміття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.