Хірурги Львівського ОХМАТДИТу провели складну операцію місячній дівчинці з дефектом діафрагми

Дівчинка вже перебуває вдома. Вона поки що на спеціальному харчуванні, щоб адаптувати кишківник до повноцінного навантаження.

Торакальні хірурги Львівського ОХМАТДИТу виконали складну операцію місячній дівчинці. Вони забрали шлунок, селезінку і кишківник з грудної клітки і пришили органи назад у черевну порожнину. Про це повідомляють на сторінці медзакладу у Фейсбуку.

Вроджена діафрагмальна грижа (або ще кила) – це дефект діафрагми, який трапляється у 1-4 дітей на 10 000 новонароджених. Органи черевної порожнини переміщуються в грудну, блокуючи розвиток легень. Проблема комплексна, адже у малечі страждають відразу всі органи грудної клітки і черевної порожнини. Про неї вперше мешканка Стрия і мама дівчинки почула ще на планових УЗД під час вагітності. У пологовому навонароджену з перших секунд життя підключили до спеціального високочастотного апарату ШВЛ і вже тоді доставили до ОХМАТДИТу для подальшого лікування.

«У дівчинки – тонкий кишківник і частина товстої кишки, шлунок і селезінка опинилися у грудній клітці, а ліва легеня була недорозвинена. Усі ці органи з черевної порожнини тиснули на цю маленьку легеню, сердечко і здорову легеню і не давали їм повноцінно працювати. Тут ніякий орган не був на своєму місці! Порушилися відразу і газообмін, і обмін речовин, і гемодинаміка», – пояснює торакальний хірург, який лікував місячну малечу, Олег Ленів.

За словами лікаря, дитині ще пощастило, що хоч одна легеня була розвинена, інакше її чекала б пересадка органа.

Найперше лікарі налагодили дихальну функцію – дитину перевели на спеціальний високочастотний апарат ШВЛ. Він необхідний, щоб не порушувалася робота інших органів. У лікарні є тільки 2 такі апарати у відділенні реанімації новонароджених. Вони дозволяють створити більшу частоту при меншому тиску. Тільки в таких умовах хірург може працювати.

Потім почали оперувати. Це була відкрита хірургія, але не через усю грудну клітку і черевну порожнину, а хірурги зробили доступ через маленький розріз і змогли виправити ваду через розріз у всього 3 см у лівій підреберній ділянці.

Третій крок – це виходжування дитинки. Цим займалися у реанімації новонароджених.

Дівчинка вже перебуває вдома. Вона поки що на спеціальному харчуванні, щоб адаптувати кишківник до повноцінного навантаження. За місяць наші лікарі знову оглянуть малечу. У дитини є всі шанси на повноцінне життя.

Додамо, що з весни цього року це вже 5 дитина з такою вадою у нашій лікарні. До речі, такі операції торакальні хірурги Львівського ОХМАТДИТу роблять уже понад 30 років, і медики закладу були першими у Західній Україні, хто їх запровадив.

Фото ОХМАТДИТу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.