Зовнішня реклама, медіа та соцмережі: яка ціна виборчих кампаній кандидатів на посаду міського голови Львова

12 із 17 кандидатів на посаду міського голови Львова подали остаточні фінансові звіти до Львівської міської територіальної виборчої комісії.

Про це DailyLviv поінформували у ГМ “ОПОРА”.

За повідомленням ОПОРИ, разом кандидати витратили 4 721 692,09 гривень. Іван Василишин взагалі не відкривав рахунку свого виборчого фонду. Кампанії Оксани Юринець, Ігоря Зінкевича фінансувалися з рахунків виборчих фондів політичних партій, від яких балотувалися кандидати. Андрій Садовий та Олег Синютка подадуть остаточні документи після повторного голосування.

Згідно зі статтею 214 Виборчого кодексу України розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії, а також розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови зобов’язаний не пізніш як на сьомий день після дня голосування (до 2 листопада) подати до відповідної територіальної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт. У разі включення кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови до виборчого бюлетеня для повторного голосування – не пізніш як на сьомий день після дня повторного голосування (до 30 листопада).

Серед кандидатів на посаду міського голови Львова остаточні фінансові звіти до Львівської міської ТВК подали 12 з них, а саме: Тарас Кльофа, Руслан Кошулинський, Ігор Васюник, Юлія Гвоздович, Ярослав Рущишин, Назарій Брезіцькицьй, Ігор Телішевський, Наталія Ван Доеверен, Ігор Кузьмак, Юрій Бунь, Роман Матис, Остап Стахів. Натомість з цих кандидатів проміжні фінансові звіти не подали Ігор Кузьмак і Роман Матис. Також у Львівської міської ТВК є проміжний фінансовий документ Андрія Садового.

Лише за партійні гроші проводили кампанії Ярослав Рущишин та Ігор Телішевський, а за власні – Остап Стахів і Юрій Бунь. Рахунки виборчих фондів Наталії Ван Доеверен та Романа Матиса поповнювалися лише від добровільних внесків фізичних осіб. Усі інші кандидати формували виборчі фонди з різних джерел фінансування.

Найбільше грошей за остаточними фінзвітами на свої кампанії витратили Тарас Кльофа, Ігор Васюник, Юлія Гвоздович, Руслан Кошулинський та Ярослав Рущишин.

Чинний міський голова Львова Андрій Садовий остаточного фінансового звіту до Львівської міської територіальної виборчої комісії наразі не подав. Представники Садового пообіцяли подати остаточний фінансовий документ комісії після повторного голосування. Про це ОПОРІ повідомили у міській ТВК.

Хто фінансував кампанію Андрія Садового та на що кандидат витрачав кошти за даними проміжного фінансового звіту, ОПОРА аналізувала раніше.

У другому турі за крісло міського голови Львова з Андрієм Садовим змагається народний депутат від “Європейської Солідарності” Олег Синютка. Інформацію про те, що Синютка відкрив рахунок власного виборчого фонду Львівська міська ТВК отримала 2 листопада. У майбутньому фінансовому документі можна буде довідатися, скільки коштів Олег Синютка витратив на кампанію лише у другому турі.

До цього часу його кампанію фінансувала обласна організація політичної партії “Європейська Солідарність”. Про що мережі ОПОРА повідомили у політичній силі. З фінансового звіту партії можна лише зрозуміти, що “Європейська Солідарність” перерахувала суспільному мовнику близько 49 тисяч гривень за розміщення відеороликів про Олега Синютку. Скільки ще з понад 11,5 мільйонів партії витрачено на кампанію Синютки зрозуміти з документу неможливо.

Зауважимо, що попри відкритий рахунок власного виборчого фонду кандидата Олега Синютки, політична сила з 3 по 10 листопада продовжила оплачувати рекламні пости у соціальній мережі Facebook на публічній сторінці Олега Синютки. За 15 дописів “Європейська Солідарність” заплатити від 815 до 2385 доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.