Львів’ян закликають стати донорами крові для пацієнтів лікарні швидкої допомоги

У лікарні вичерпуються запаси крові та її компонентів.

Для Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги потрібна кров. Медики закликають зголоситися донорів, адже запаси крові та її компонентів вичерпуються, йдеться на сторінці лікарні у Фейсбуці.

Особлива потреба є в компонентах таких груп крові:

  • (І) Rh – та Rh +
  • (II) Rh –
  • (III) Rh –
  • (IV) Rh –

Щоб стати донором крові, варто звернутися за адресою: вул. Миколайчука, 9. Зі собою варто прихопити паспорт!

Забір проводять у будні з 9.00 до 12.00, а у п'ятницю – з 9.00 до 10.00.

Довідково

Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років з вагою не менше 50 кг (інакше забір крові може бути небезпечним для здоров'я).

Щоби стати донором, людина має пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові і не мати протипоказань.

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з такими протипоказаннями, як СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз. А ще: злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання центральної нервової системи, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання; хвороби органів дихання; захворювання печінки, жовчних шляхів, нирок тощо.

Детальніше про те, хто може бути донором і як до цього підготуватися, можна прочитати тут.

Нагадаємо, наприкінці вересня 26 березня, у Львові почав працювати новий сервіс для тих, хто хоче здати кров. Кожного, хто хоче здати кров, у Центр крові на Пекарську і назад безкоштовно возитимуть на таксі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.