Визначено ескіз Великого Державного Герба України. У день народження автора Малого Герба

Першу премію отримав проект Олексія Кохана.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у Фейсбуці про визначення ескіза-переможця конкурсу Великого Державного Герба України: “Разом з Denis Malyuska, як співголови, оголосили результати конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України, проведений Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти. Процес визначення переможців здійснювався членами фахового журі, на чолі з Andriy Greczylo, автором Малого герба. Усі є фахівцями з геральдики, історії, юриспруденції та мистецтвознавства. Загалом до конкурсу було допущено 112 робіт. Журі презентувало своє рішення сьогодні на засіданні Оргкомітету. Першу премію отримав проект Олексія Кохана. 

Ескіз-переможець містить обов’язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто Малий Державний герб. Наступний крок – Мін’юст підготує проект Закону України «Про державні символи», що буде передано до ВРУ. Якщо депутати підтримують цей вибір конституційною більшістю – відповідний ескіз буде офіційно оформлений, як Великий Державний Герб. Дякую членам журі за фахову роботу з оцінки ескізів. Довга історія з визначенням ескізу Великого гербу має усі шанси нарешті завершитись”.

У коментарях під цим постом Олександра Ткаченка цей ескіз переважно критикують. Тому вже є великі сумніви, що за нього у Верховній Раді проголосує 300 депутатів.

А в Андрія Гречила сьогодні – день народження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.