Як у Львові закладають парк (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Фото: Роман Балук, Львівська міськрада

Парки Львова оновлюють.  Про це Depo.Львів повідомили у Львівській міськраді. До прикладу, раніше цього року у Замарстинівському парку облаштували центральну алею та засіяли газони, встановили частину лавок та смітників. Натомість, як повідомили у ЛКП “Зелений Львів”, там планують ще завершити роботи з водовідведення та облаштувати центральну алею до школи.

“Ми плануємо там поставити ще 5 лавок та орієнтовно 15 ліхтарів. Також ми маємо завершити там водовідведення та зробити центральну алею до школи.

Раніше цього року ми продовжили центральну алею, виконали планування амфітеатру та всі бетонні роботи, зробили схили, поробили газони, провели чистку парку, встановили 8 лавок, 11 смітників та 33 ліхтарі.

Цьогоріч на всі роботи у нас передбачено 4 млн грн”, — розповів директор ЛКП “Зелене місто Володимир Данилюк.

Додамо, що на території Львова розкинулись 33 парки та 108 скверів. Загалом їхня площа становить більш ніж 800 га. Як повідомили в департаменті містобудування ЛМР, лише цього року на реконструкцію парків було виділено 80 мільйонів гривень.

Проект громадського бюджету № 244 “Відновлення центральної алеї та прилеглих територій Замарстинівського парку переміг у конкурсі в 2016 році набравши 1 381 голосів. Початковий бюджет проекту — 2 751 003 грн.

У проекті було запропоновано відновити центральну алею, бокові доріжки, встановити освітлення та лавочки.

Через складний рельєф зони проектування та складність рішень щодо водовідведення та водозбору ПКД щодо цього проекту виготовлялась та проходила експертизу до серпня 2017 року. ПКД була розроблена на весь парк. До кінця 2017 року договір з підрядною організацією підписано не було. При формуванні переліку видатків бюджету розвитку міського бюджету на 2018 рік щодо цього проекту було подано пропозиції 7 900 000,00 грн.

Протягом 2018 року було визначено підрядну організацію (Корпорація “Комунальник”) тривали роботи щодо влаштування доріжки з центральної алеї до вул. П. Орлика, влаштування каналізаційної розв’язки, роботи з влаштування освітлення та бокових доріжок.

У листопаді 2018 року виконання проекту було призупинено, у зв’язку з виникненням додаткових обставин, які потрібно було врахувати, та які не були зазначенні у проекті.

Станом на липень 2019 року в ПКД щодо Замарстинівського парку були внесені зміни, було проведено експертизу проектно-кошторисної документації та отримано позитивний експертний висновок. ЛКП “Зелений Львів” було оголошено новий тендер, в результаті якого переможцем стала Корпорація “Комунальник”. 20 березня 2019 р. було підписано з Корпорацією “Комунальник” договір на виконання робіт на об’єкті: “Капітальний ремонт центральної алеї та прилеглих територій парку „Замарстинівський” в м. Львові (коригування)” на суму 12 815 000 грн. Наразі підрядником виконано роботи на суму 2 002 534 грн, а саме:

    з влаштування систем каналізування та дренажних колодязів,

    частково облаштування доріжок з бруківки та гравію,

    планувальні роботи з будівництва амфітеатру.

У 2020 році на виконання будівельних робіт передбачено 4 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.