Максим Степанов розповів, чи затвердить Кабмін завтра запровадження жорсткого карантину

Кабінет міністрів України на засіданні у середу, 2 грудня, не розглядатиме питання щодо запровадження жорсткого карантину. Водночас у разі введення локдауну в Україні уряд за 7-10 днів зробить офіційне повідомлення. Про це 1 грудня розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу “Україна 24”.

На запитання про порядок денний уряду на середу, міністр відповів:

“Не чекати (розгляду запровадження локдауну – ред.), ми таку пропозицію не вносили. У нас є інші постанови, які стосуються медичної системи, галузі, але те, що завтра, не стосується саме карантинних обмежень. Там є постанови щодо додаткового виділення коштів, зокрема на лабораторні центри, це така поточна робота. З приводу жорсткого карантину, будь-яких додаткових обмежень – завтра ми такий проєкт рішення навіть не готували”.

Степанов запевнив, що в разі посилення карантину в Україні уряд за 7-10 днів зробить офіційне повідомлення.

“Для нас введення будь-яких карантинних обмежень і жорсткого карантину пов’язано з одним – потрібно зменшити тиск на медичну систему, це головний показник. Уявімо собі, якщо у нас все закрито, крім продуктових магазинів, аптек, але водночас є критична інфраструктура, яка працює – лікарні, електростанції… З точки зору епідеміології та того, що буде прописано в жорсткому карантині й зачинено, ми не вважаємо, що створить проблему і вплине на показники захворюваності незакриття транспорту, тому що в такому разі в транспорті не буде години пік, і всі будуть дотримуватися заходів”, – додав глава МОЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.