Досвід Польщі: сайти із мапою пунктів тестування на коронавірус і щеплення від COVID-19

Щодня від 20 до 40% всіх тестів у Польщі проводять за участі військовиків: як у пунктах тестування, так і в будинках соціальної допомоги і домівках людей, що перебувають на карантині.

Польське військо на сайті pomoc.wp.mil.pl запустило інтерактивну мапу Польщі із зазначеними пунктами проведення аналізів або тестів на наявність коронавірусу. Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.

Речник Військ територіальної оборони полковник Марек Пєтшак розповів Інформаційному радіоагентству, що використання мапи дуже просте – треба лише вибрати регіон, в якому ми шукаємо пункт тестування:

«Достатньо клацнути на локалізацію, що відповідає нашим потребам. Там є крапки на всій мапі Польщі, а якщо на них клацнути мишкою, то вони наближаються. Тоді з більшою точністю можна собі такий пункт вибрати, зателефонувати туди, або просто дізнатися його адресу, поїхати туди заздалегідь і побачити, наскільки довга там черга».

Полковник Марек Пєтшак додає, що дані на сторінці Війська польського постійно оновлюються. Він додав, що кожного дня від 20 до 40% всіх тестів проводяться за участі Війська польського як у пунктах тестування, так і в будинках соціальної допомоги і домівках людей, що відбувають карантин.

Українська служба новин Польського радіо повідомляє також про те, що актор Цезари Пазура, посол акції #SzczepimySię, у коротких радіороликах популярно розповідає про щеплення від COVID-19.

«Вакцини від COVID-19 безпечні, – можна почути у ролику. – Вони пройшли ретельну перевірку і були допущені до обігу Європейським агентством ліків та Управлінням реєстрації фармакологічних виробів». В іншому записі Цезари Пазура повідомляє, що щеплення від SARS-CoV-2 зменшує ризик захворіти на COVID-19. А якщо вже ви й захворієте, то щеплення забезпечує лагідне протікання хвороби і менше ускладнень. Актор наголошує також на необхідності шукати інформацію про щеплення в надійних джерелах.

Кампанія супроводжується іншими інформаційними акціями. Зокрема Канцелярія прем’єра запустила сайт gov.pl/szczepimysie, де представлено вичерпну і перевірену інформацію на тему вакцин.

Акція #SzczepimySię проводиться також і в соцмережах, де до неї приєдналися, наприклад, видатні польські спортсмени.

Окрім цього, діє безкоштовна і цілодобова гаряча лінія Національної програми вакцинації від COVID-19, доступна за номером 989.

На Львівщині за добу виявили коронавірус ще у 434 осіб

Україна купила китайську вакцину за ціною американської через температуру зберігання

У Раді не вірять у реєстрацію російської “вакцини Медведчука” в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.