У Львові для потребуючих людей відбудуться різдвяні святвечори та обіди – новини Львова

Святвечір у Львові. Фото УГКЦ

У переддень Різдва Христового, 6 січня, люди, які через певні життєві обставини не мають змоги відчути духовну атмосферу Різдва у родинному колі, зможуть спільно покуштувати традиційні святвечірні страви. А на Різдво, 7 січня, для потребуючих організують святкові різдвяні обіди. Про це пише Depo.Львів.

Як повідомили в управлінні соціального захисту Львівської міської ради, святвечірні гостини й різдвяні обіди для бездомних, малозабезпечених та літніх людей цього року організовують Центр обліку та нічного перебування бездомних осіб, Український католицький університет, Спільнота Святого Егідія та Спільнота взаємодопомоги “Оселя”.

Так, 6 січня о 17:00 працівники Центру обліку та нічного перебування бездомних осіб для людей, які отримують послуги у цій установі, накриють святвечірній стіл. Тож півсотні людей, які через різні життєві обставини не мають домівки, зможуть спільно покуштувати традиційні святвечірні українські страви.

Як повідомили у соцзахисті, різдвяна вечеря, як і щороку, складатиметься з традиційних для українського столу страв. Це кутя, смажена риба, вареники, пампушки.

“Вечерю організовують орієнтовно для 45−50 осіб, які отримують в Центрі соціальні послуги. Різдвяна вечеря у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб відбудеться уже дванадцятий раз, і розпочнеться вона, традиційно, зі спільної молитви”, — повідомив керівник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Також 6 січня у стінах Українського католицького університету працівники та студенти організовують благодійну ініціативу — “Вифлеємська гостина” для 100 самотніх людей і тих, хто перебуває в потребі. Організатори “Вифлеємської гостини 2021” – деканат з душпастирських справ спільно з деканатом студентського життя УКУ.

Зазвичай, Святвечір відбувався в одному із корпусів УКУ на вулиці Хуторівка, однак цього разу, задля дотримання усіх карантинних норм, організатори перенесли гостину в корпус на вулиці Козельницькій, 2 (Трапезна УКУ). Розпочнеться святкування 6 січня о 13.30 год зі святкового богослужіння в університетському храмі святої Софії – Премудрості Божої.

Кожного року Спільнота Святого Егідія в день Різдва, 7 січня, організовує великий різдвяний обід для бездомних осіб, малозабезпечених і літніх людей. Цього року святкування буде на вулиці з дотриманням карантинних правил. Зокрема, святкове частування відбуватиметься на двох локаціях: на площі біля Порохової вежі та на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська 175). Початок о 15:00.

Окрім того, ГО “Спільнота взаємодопомоги “Оселя” організовує акцію “Різдвяний Святвечір”, що відбудеться під час щочетвергової роздачі їжі о 14:00 год 7 січня у сквері біля Порохової вежі. Для близько 250 нужденних людей приготують гарячий суп та вручатимуть святкові пакунки з їжею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.