З 1 лютого за транспортування газу всі споживачі на Львівщині платитимуть майже вдвічі більше, – екскерівник Львівгазу

Фото: Львівський пресклуб

Побутові споживачі газу на Львівщині заплатять, насамперед, за підвищені його виробничо-технологічні втрати (ВТВ) – від 70 мільйонів кубометрів до 120-ти. Ці цифри НКРЕКП приховує у загальному доступі.

Про нову вартість розподілу чи транспортування природного газу юрист Юрій Войсович, голова правління АТ “Львівгаз” у 2016-2020 роках, сказав у відеоінтерв’ю у Львівському пресклубі на тему “Газова петля”. Про це повідомляє DailyLviv. 

–  Торік ми мали вартість розподілу газу або його транспортування 1 гривню 8 копійок за один кубометр. З липня 2020 року ціна підвищилася до 1 гривні 18 копійок. А з 1 лютого 2021 року буде 2 гривні й майже дві копійки. Ми бачимо зростання майже у два рази вартості розподілу природного газу, – наголосив Юрій Войсович.  

Цей тариф затверджується рішенням Національної комісії з питань державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Газопостачальники самостійно не можуть змінювати ціну транспортування газу. Дія цієї постанови НКРЕКП розпочалася з 9 жовтня 2020 року, але її текст на сайті НКРЕКП не є повним як того вимагає законодавство про доступ до публічної інформації. 

– Я назву два основних чинники з багатьох, які впливають на формування ціни транспортування природного газу, – сказав Юрій Войсович, ексголова правління АТ “Львівгаз”. – Перший – це ВТВ. ВТВ – це виробничо-технологічні витрати природного газу. Другий – заробітна плата.  Якщо на Львівщині загальна протяжність газопроводів складає 25 тисяч кілометрів – це відстань – до США назад і ще трохи. А газові мережі на Львівщині – одні з найстаріших в Україні. То ВТВ – це те, що, грубо кажучи, сифонить через кожне з’єднання. Це є втрати. Так ось НКРЕКП затвердила нову методику цих втрат і якщо до того було 70 мільйонів кубометрів, то станом на зараз вони (ці втрати – DL) є 120 мільйонів кубометрів. Тобто ми розуміємо, що це є зростання майже у два рази, відповідно ось і зростання вартості розподілу газу – з 1 грн 18 копійок до 2 гривень і 2 копійок. 

Отже, за ці втрати заплатять споживачі природного газу, в тому числі й побутові. 

– На жаль, у цьому новому тарифі, затвердженому НКРЕКП,  на зарплату додали дуже мінімально, – каже Юрій Войсович. – Просто провели індексацію – дрібниці. У підсумку виходить так, що простий робітник “Львівгазу”, який насправді крутить гайки, і робота якого двадцять років тому вважалася неймовірно престижною… то зараз на газовиків дивляться, як на маленьке пиво. Зараз він отримує дуже малу заробітну плату. 

Нафтогаз зробить банкрутом Львівгаз збут, якщо той не зменшить ціну на газ для населення, – екскерівник Львівгазу

Львівська ОТГ може повернути собі газові мережі, щоб зменшити тарифи для населення, – екскерівник Львівгазу

Відео: Львівський пресклуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.