У мережах розпочали обструкцію готелю Sofia Forest Club у Яремче, який хотів стратити собаку і її цуценят

Урятована Люся з цуценятами в Оксани Давидяк

Спроба спокійної об’єктивної розповіді зі Львова про гучну емоційну подію у Фейсбуці.

Це – драматична новорічна історія зі щасливим закінченням.

У міні-готелі Sofia Forest Club, що в Яремче, кілька років жила собака-приблуда, яку називали Люся. Спочатку – без прив’язі, а згодом – у буді на ланцюгу. Часто вона скидала нашийник з себе і бігала біля готелю: хотіла ласки, їсти або ж нагодувати своїх цуценят, які – ніхто не бачив, щоб колись тут виживали.

Охоронець готелю розповів телефоном кореспонденту DailyLviv, що всі добрі люди Люсю підгодовували і вночі з нею було безпечніше – гавкала на ліс.

Так би Люся ще кілька років й жила при цьому міні-готелі, якби в останній день минулого року сюди не приїхав гість з Тернопільщини і не копнув її ногою тоді, коли собака якраз хотіла нагодувати своїх цуценят, що притулилися десь надворі під сходами.

Люся-мама огризнулася і вхопила чоловіка за штанину. Ні нога, ні штанина не зазнали ніякої шкоди, але турист дуже розлютився з такої реакції собаки і звернувся до адміністратора, щоб собаку негайно забрали геть з його очей: “А якби дитину так вкусила?”

Люся раніше нікого ніколи не кусала, однак адміністратор, який працює тут майже рік, дбаючи про репутацію міні-готелю, дав вказівку охоронцеві відвести собаку до лісу.

Журналісту DailyLviv адміністратор пояснив зміст свого розпорядження так: “На моєму обійсті нещодавно загинула моя вівчарка – лапи задні відмовили на старості – і залишився вольєр. То я сказав, щоб Люсю відвели тимчасово туди”. Згодом, мабуть, туди ж забрали би й двох цуценят Люсі – не залишати ж їх без мами. “Хіба міг би я повести Люсю в ліс і зробити їй щось погане, знаючи, що в неї є цуценята?” – запитав журналіста охоронець, розповівши перед тим, що у нього вдома є аж два собаки, які причеплені ланцюгами до довгого дроту, що дозволяє їм бігати по всьому подвір’ю. “Відпустити їх з прив’язі не можу, бо тоді куди би я не пішов, вони прийдуть за мною – так люблять мене”, – пояснив.

Люся також любила і не пручалася, коли чоловік, який не раз давав їй їсти, взяв на мотузок.  

Ніхто тепер достеменно не знає, чим би закінчилася історія Люсі і міні-готелю Sofia Forest Club, якби випадковим свідком цієї ситуації не стала львів’янка Ірина Грицеляк, яка разом з чоловіком оселилися тут під час новорічної мандрівки в Карпати.

Жінка побачила, як охоронець веде собаку і їй навіть здалося, що на очах охоронця тоді були сльози. Львів’янка потрактувала, що Люсю насправді ведуть на страту і категорично зупинила цей сценарій. Її аргументи про гуманне поводження з тваринами виявилися сильнішими, ніж обурення “покусаного” чоловіка. Та й мертве – третє – цуценя, яке львів’яни дістали з-під сходів, не могло бути запідозреним в агресивності.

Сімейна пара наполягала, щоб працівники міні-готелю були милосерднішими і подбали про собак. А якщо впродовж доби не відбудеться ніяких змін, то вони апелюватимуть до правників-захисників тварин. На цей час Люсю і її двох цуценят адміністратор заховав від “покусаного” туриста у підсобному приміщенні готелю.

На переконання Ірини Грицеляк, наступна доба не додала їй віри, що життя Люсі буде тут у безпеці, і вона захотіла забрати її разом з цуценятами до Львова у притулок. Такий варіант став цілком прийнятним і для адміністрації готелю – як найменш проблемний для них.

Собак завантажили в автомобіль, і вони з подружжям вирушили до Львова, де їх притулила – у прямому і переносному значеннях цього слова – відома волонтерка і захисниця всього живого Оксана Давидяк.

Ось що написала Оксана Давидяк у Фейсбуці стосовно цієї ситуації:

“Її вели на страту …. Вона чемно підставляє шию, щоб вели гуляти – так само підставила її кату, який вів на смерть…
Не уявляю, що вона відчувала в цей момент…
Не вкладається в голові, але за нею бігли її маленькі дітки…
Що би було з сімейством ??? Самі розумієте…
Було завдання – був виконавець.
Подивіться в її очі….Ми плакали всі.
Просто є Доля і є Янголи на Землі.
Випадково це побачила молода сім’я , причому на хвилину б скоріше і ніхто б не повернувся з лісу…ніхто…”

– Мені байдуже, що кажуть чи думають працівники готелю з цього приводу. Мені важливо, щоб до собак було належне ставлення. Щоб вони мали людські умови життя, – сказала кореспонденту DailyLviv Ірина Грицеляк. – Ми з чоловіком розмовляли з власницею міні-готелю, яка мешкає в іншій області, і вона виправдовувалася, що, на жаль, не може здалека вплинути на таке ставлення своїх працівників до тварин.

У соціальних мережах після появи цієї історії розпочалася обструкція міні-готелю в Яремчі.

Коментатори обзивають їх заледве не “нелюдами” і “садистами”. Яремчанці ображаються на це.

“Ми дозволяємо нашим гостям приїжджати до нас з тваринами, і ніколи не було жодних конфліктів з цього приводу, – каже адміністратор.

“Тому що до вас ніколи не приїздила така захисниця тварин, як Ірина Грицеляк, можливо?” – запитав журналіст.

“Певно, що так. Ми трохи по-різному дивимося на світ”, – відповів.

Тож є проста ідея: зняти відеофільм про життя Люсі у Львові, про долю її цуценят і згодом приїхати з тим фільмом у Яремче, щоб переглянути його всім разом. Може, навіть у міському кінотеатрі. Куди запросити не лише працівників цього міні-готелю, але й інших туристичних притулків для людей, в яких вони шукають добру їжу, комфорт і людське ставлення.

Може, після цього комусь раптом захочеться відпустити з прив’язі свого собаку, нагодувати чужого, врятувати цуценя. І на світі стане більше таких, як Ірина Грицеляк і Оксана Давидяк. Зблизити різні світи ставлення до тварин. Що для одних – норма, то для інших – аномалія. 

Різдвяна мрія, скажете? Але ж новорічна здійснилася.

Собаку, якого 53-річний мешканець Старичів тягнув за машиною, лікують. Зловмиснику загрожує до 3-х років за гратами

Передріздвяне: у Львові знайшли собаку з поламаними лапами і кулями в тулубі. Священник уже не вірить у загальну набожність Львова

Убивство собаки: зоозахисники зі Львова просять прем’єр-міністра вплинути на два міністерства – внутрішніх справ та освіти і науки

Жорстоко побитого на Львівщині собаку везуть у клініку. Поліція просить зголоситися очевидців злочину (відео)

Відкрито кримінальне провадження за фактом варварського побиття собаки на Львівщині: санкція – обмеження волі до 3-х років

Чотири зоозахисні ГО Львівщини вимагають кримінального покарання за садистське побиття собаки в Бродах. Поліція гальмує справу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.