У МОЗ пояснили, з якою метою під час «карантину зимових канікул» заборонили супермаркетам продавати іграшки, одяг та інші товари

З 8 січня на всій території України почав діяти «карантин зимових канікул». Він передбачає обмеження діяльності низки суб’єктів господарювання з метою запобігання поширенню COVID-19.  Зокрема, під заборону попала діяльність побутових магазинів. У ЗМІ потрапили світлини в яких “заборонені” товари у супермаркетах огородили червоними стрічками.

У той же час на сторінці КМУ озвучили офіційну позицію заборон та мету такого вчинку. Заступник Міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив для чого були вжиті такі заходи.

“Інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним. Продаж інших груп товарів дозволяється лише із здійсненням адресної доставки замовлень”, — йдеться у повідомленні.

Як наголосив заступник Міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, головною метою жорсткіших карантинних обмежень є зменшення мобільності людей та, як наслідок, запобігання інфікуванню коронавірусною хворобою. Однак, за його словами, під час будь-яких карантинних обмежень існує низка життєво важливих товарів, які не можуть бути закуплені наперед, а отже не можуть бути обмеженими.

«До попередніх карантинних обмежень, які застосовував Уряд, у представників бізнесу виникали запитання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялись до продажу в супермаркетах, які торгують в основному харчовими продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялись. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду», — зазначив Віктор Ляшко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.