Учені заявили про ефективність тесту на Covid-19, що дає результат протягом 10 секунд

Він, за словами розробників, дає результат із точністю 99% протягом 10 секунд.

Дослідники Бількентського університету в Туреччині оголосили про створення вкрай точного експрес-тесту на коронавірус. Він, за словами розробників, дає результат із точністю 99% протягом 10 секунд. Про це повідомляє Громадське.

Розробкою тесту протягом семи місяців – з моменту виявлення перших людей із Covid-19 в Туреччині – займався Національний центр дослідження нанотехнологій Бількентського університету.

Тест-система турецьких дослідників має назву «Diagnovir» і визначає наявність коронавірусу за зразком слини, взятої з порожнини рота. Наявність патогену визначає спеціальний біосенсор, який у разі позитивного результату підсвічується. Це не нова розробка – у 2019 році науковці в Південній Кореї розробили аналогічну тест-систему для виявлення вірусу, що викликає MERS.

На думку науковців Бількентського університету, їхня тест-система має низку переваг над нинішніми поширеними методами визначення коронавірусу. Так, на відміну від ПЛР-тестування, не потрібно брати мазок із носа, що може викликати дискомфорт у людей. Крім того, результати ПЛР-тесту надходять із затримкою в середньому в один день.

Дієвість своєї тест-системи розробники оцінили на основі попередніх клінічних випробувань. Тепер вони планують отримати дозвіл на її використання й масове виробництво в турецького медичного регулятора; за оцінками, на це може піти до двох місяців.

Нагадаємо, що зараз існують три види тестів на коронавірус: експрес-тести, тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *