Білорусь платить за російський газ менше, ніж 4 гривні, а Україна – понад 5

Маленька пільга Кремля союзному партнеру, якого хочуть перетворити в маріонетку.

Російський газ в 2021 році Республіка Білорусь купуватиме у Росії по $128,5 за тисячу кубометрів, розповів в програмі “Дійові особи” на каналі “Росія 1” президент Олександр Лукашенко, пише DailyLviv.

“$128,5. Але я заокруглюю, 130”, – заявив Лукашенко і додав, що не проситиме президента РФ Владіміра Путіна, свого найкращого друга, про меншу ціну.

У перерахунку на гриврі це 3,7 грн за 1 кубометр або 3700 грн за 1 тисячу кубометрів природного газу. 

Протокол про порядок формування цін при постачанні газу в Білорусь було підписано між керівником “Газпрому” Алєксєєм Міллєром і міністром енергетики Білорусі Віктором Каранкевічем в Санкт-Петербурзі 24 грудня минулого року. 

У 2020 році Білорусь купувала газ у РФ по 127 доларів за кубометр, незважаючи на прохання про зниження вартості газу. Білорусь імпортувала 20,261 млрд куб. м російського газу, за 10 місяців 2020 року відбір знизився на 9% – до 14,871 млрд куб. м.

За повідомленням Мінекономрозвитку, середня митна вартість 1000 кубометрів імпортного природного газу в Україні в період з 1 до 30 листопада склала 5161,5093 грн. або 182,5059 доларів США.

“Газпром” знизив транзит газу через Україну з майже 180 млн кубометрів на добу наприкінці грудня 2020 року до приблизно 130 млн кубометрів на добу на початку січня 2021 року. Причина – постачання російського газу за кордон через газогони, які оминають Україну. 

Посилення економічної та політичної залежності від Москви змушує білоруське керівництво, незважаючи на зростаючі втрати в плані міжнародних відносин, беззастережно слідувати військово-стратегічним курсом Кремля. У цьому руслі пройдуть чергові спільні білорусько-російські стратегічні командно-штабні навчання (СКШУ) «Захід-2021». Європа побоюється, що російські війська після цих навчань можуть залишитися в Білорусі.

Україна транспортувала до Європи найменше природного газу за сім останніх років

Диверсія – одна з версій вибуху газу на газопроводі Уренгой-Помари-Ужгород на Полтавщині

З 1 квітня газопостачання Нафтогаз України можна буде оформити майже у кожному населеному пункті

З 1 лютого за транспортування газу всі споживачі на Львівщині платитимуть майже вдвічі більше, – екскерівник Львівгазу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.