Нові правила оформлення пільг і субсидій: Мінсоцполітики просить ОТГ створювати фронт-офіси

З 1 січня 2021 року усі звернення щодо призначення різних видів соціальної допомоги, пільг, субсидій і компенсацій громадяни мають подавати через «фронт-офіси» територіальної громади.

З початку 2021 року у зв’язку з децентралізацією змінюються  підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист.

Про це сьогодні повідомляє Мінсоцполітики, пише DailyLviv.

Так, з 1 січня 2021 року усі звернення щодо призначення різних видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій громадяни мають подавати через «фронт-офіси» територіальної громади, які в свою чергу забезпечують їх передачу до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій. Виключення становлять лише документи, що надсилаються поштою або подаються в електронному вигляді.

Для виконання цієї функції у структурі виконавчого органу територіальної громади має бути утворено структурний підрозділ з питань соціального захисту населення або визначено відповідних уповноважених посадових осіб.

Функція таких соціальних «фронт-офісів» у територіальних громадах може забезпечуватися безпосередньо посадовими особами структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, адміністраторами центру надання адміністративних послуг або в режимі віддалених робочих місць у старостатах.

Не менш важливими функціями територіальної громади є також виконання повноважень у сфері захисту прав дитини та організації надання соціальних послуг мешканцям громади. Зазначені питання потребують особливої уваги у період укрупнення районів, ліквідації окремих районних державних адміністрацій та змін до бюджетного законодавства. 

Для забезпечення єдиного підходу щодо методологічного підходу до виконання повноважень з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей територіальними громадами Мінсоцполітики розроблено Методичні рекомендації щодо організації та забезпечення діяльності територіальної громади у сферах соціального захисту населення та захисту прав дітей, які затверджено наказом Мінсоцполітики від 30.12.2020 № 868 .

Міністерство просить територіальні громади ознайомитися із зазначеними Методичними рекомендаціями та забезпечити їх впровадження для організації належного рівня соціальної підтримки мешканців громади.

Як споживачу зберегти свої пільги і субсидії після зміни постачальника природного газу

Перерахунок пенсій в Україні відклали як мінімум до березня 2021 року

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, – поради експерта

З 1 квітня газопостачання Нафтогаз України можна буде оформити майже у кожному населеному пункті

У 2021 році для населення подорожчали газ, електроенергія і тепло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.