Україна не встигає транспортувати в Європу замовлену кількість газу у зв’язку з похолоданням

Замовлення на транспортування газу на польському кордоні перевищили гарантовану потужність точки виходу з ГТС України.

Замовлення трейдерів на транспортування газу з України до ЄС на віртуальній точці з’єднання Україна-Польща є більшими, ніж спроможність газотранспортної системи на даний момент. про це повідомляє сайт товариства з обмеженою відповідальністю “Оператор ГТС України”, пише DailyLviv. 

Компанія була вимушена обмежити замовлення трейдерів на вивезення газу в режимі short-haul. Це ще раз підкреслює, що наявність віртуальних точок на всіх кордонах є в інтересах всього ринку Східної Європи і буде користуватися попитом.

При гарантованій потужності точки виходу 12,9 млн м3 на добу, замовлення на гарантованій основі склали 11,1 млн м3, ще близько 120 тис. м3 були дозамовлені на аукціонній платформі на добовій основі.

У той же час замовлення послуги short-haul у ці дні досягало 3 млн м3, що пов’язано зі зростанням попиту на природний газ в Європі у зв’язку з похолоданням. ОГТСУ може забезпечити фізичний потік в обсязі 12,9 млн м3. Відповідно, компанія пропорційно обмежила обсяги послуги short-haul для замовників послуг транспортування до близько 1,7 млн. м3.

Нагадаємо, що short-haul (або потужність з обмеженнями) відповідно до Кодексу ГТС є найбільш переривчастою послугою, яка може надаватися лише у разі наявності технічної можливості у ОГТСУ. При цьому тариф на цю послугу є найнижчим – у 2-3 рази менше, ніж при замовленні гарантованих потужностей. Особливість послуги short-haul є ризик того, що замовники можуть не отримати її у повному обсязі. У цьому разі послуга оплачується лише за фактичний обсяг  транспортування.

Україна транспортувала до Європи найменше природного газу за сім останніх років

З 1 січня красти природний газ в Україні стало важче, – Нафтогазбезпека

Керівника Нафтогазу України можуть звільнити з посади за січневий тариф на газ

Теплота згоряння газу або його якість у Львівській області – одна з найнижчих в Україні, – Оператор ГТС України

Диверсія – одна з версій вибуху газу на газопроводі Уренгой-Помари-Ужгород на Полтавщині

З 1 квітня газопостачання Нафтогаз України можна буде оформити майже у кожному населеному пункті

З 1 лютого за транспортування газу всі споживачі на Львівщині платитимуть майже вдвічі більше, – екскерівник Львівгазу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.