Уряд оновив Порядок проведення нормативної грошової оцінки сільгоспземель

Власники земель отримали можливість оновлення технічної документації з оцінки земельних ділянок.

Уряд на першому засіданні у новому році оновив Порядок проведення нормативної грошової оцінки сільгоспземель. Це означає, що власники земель отримали можливість оновлення технічної документації з оцінки земельних ділянок.

Про це повідомила прес-служба Мінекономіки, пише DailyLviv.

“Повна нормативно-грошова оцінка земель по всій території України була проведена ще у 2018 році. Але зрозуміло, що з часом стан земель і властивості грунтів можуть змінюватись. Ми почули побажання аграріїв надати їм можливість оновлювати оцінку своїх земельних ділянок і внесли певні зміни, що забезпечить справедливу ціну на землю та ефективну реалізацію земельної реформи», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, проєктом постанови вносяться зміни до:

– Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 105;

– Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051.

Реалізація постанови передбачає виключення положень щодо обов’язковості використання результатів загальнонаціональної НГО земель с/г призначення для надання відомостей із Державного земельного кадастру. Також надано можливість власнику або землекористувачу замовляти проведення НГО окремої земельної ділянки до спливу строку, визначеного частиною другою статті 18 Закону України «Про оцінку земель».

Саму ж суть змін в Уряді поки що належним чином не повідомили. 

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, – поради експерта

Посідайте нішу: фермерам дали пораду, як вижити в конкуренції із агрохолдингами

Стукай, і тобі відчинять: львівський фермер розповів, як скористатися програмами державної підтримки

У Львові аграрії запропонували свій варіант ринку землі

Господарювання по-новому: у Львові запропонували повертати 10% від аграрних податків до бюджету ОТГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.