Опубліковано архівні фото забороненого святкування Різдва у Львові пів століття тому (ФОТО)

СБУ опублікувала архівні фото забороненого святкування Різдва у Львові пів століття тому. Про це пише Depo.Львів з посиланням на пресслужбу СБУ. На одній зі світлин можна побачити Василя Стуса.

“Сьогодні українці можуть вільно святкувати Різдво, вітати колядками рідних і сусідів. Але ще менш ніж пів століття тому радянська влада розгорнула цілу каральну операцію проти української інтелігенції за новорічно-різдвяні вертепи”, – йдеться у повідомленні.

Одна з таких репресивних історій розпочалася на початку 1972 року. В таємних повідомленнях керівництву КДБ вона фігурувала, як операція “Блок”.

Серед арештованих у Львові та Києві за справою “Блок” були Василь Стус (його можна побачити на одній зі світлин), В’ячеслав Чорновіл, Євген Сверстюк, онука Івана Франка Зіновія, Іван Світличний та інші.

Репресії тривали і згодом. На початку 1974 року на ім’я нового секретаря ЦК Компартії України Щербицького було направлено секретний донос про підготовку “окремими націоналістично налаштованими особами новорічних колядок”. Однак попри це багато людей все одно зберігали вірність традиціям.

Нагадаємо, як у карантинному Львові святкують Різдво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.