У триденної дитини львівські лікарі видалили півторакілограмову пухлину

Медики Львівської міської дитячої лікарні на вул. Пилипа Орлика планують сьогодні з реанімації у відділення перевести немовля, яке народилося тиждень тому. Дитині, коли їй було всього три дні, провели операцію. Хірурги видалили величезну пухлину – куприкову тератому, яка займала майже 40 відсотків тіла новонародженої дівчинки. Утворення у маленької виявили, коли вона ще була в утробі матері, передає Zaxid.net.

Діагноз встановили, коли мати дівчинки була на двадцятому тижні вагітності: куприкова чи крижово-куприкова тератома. За словами дитячих хірургів, така вада зустрічається не так вже й рідко: один випадок на 30 тисяч пологів. Частіше вона виникає у дівчаток. Це доброякісна пухлина, яка після видалення у майбутньому більше не відроджується.

«Це наша перша дитина. Для нас це стало стресом, адже до 20 тижнів вагітності на УЗД не бачили жодних вад. Ми консультувалися у багатьох лікарів і у своєму місті під Києвом, і в Києві, але вони сказали, що єдиний вихід у нашому випадку – штучні пологи. Ми не могли на таке погодитися. Через Інтернет знайшли лікаря у Львові, Галину Курило, яка оперує дітей з тератомами і написали їй. Вона дуже швидко нам відповіла і порадила приїжджати до Львова», – розповіла мама новонародженої.

Дівчинка народилася 6 січня, на Святвечір, у Львівському обласному перинатальному центрі через кесарів розтин. Дитина важила 3900 г, але значну частину її тіла займала пухлина. Дівчинкою відразу заопікувалася завідувачка реанімаційного відділення новонароджених Вероніка Колдра. Дитину реанімобілем перевезли до львівської міської дитячої лікарні.

Завідувачка II хірургічного відділення лікарні Галина Курило розповіла, що відкладати операцію було дуже ризиковано: оболонки тератоми дуже розтягнулися, на ній почали з’являтися великі некрозні плями. Дитину слід було якомога швидше від неї звільнити, бо інакше вона могла б загинути через інфікування крові.

Дитину оперували 9 січня. Операція тривала 2,5 години. Тератома була дуже глибокою, доходила аж до поперекового відділу хребта. Складність операції, за словами хірургів, полягала у тому, що треба було акуратно відділити всі судини, які потрібні дитині для подальшого нормального розвитку: ті, що пов’язані з тазовими органами, нирками, поперековим відділом хребта, а всі інші – видалити. А у недоношеної крихітної дитини судини дуже дрібні, тож від хірургів вимагалося неабиякого вміння і вправності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.