В Україні будуть дві вакцинації: державна і комерційна, – прем’єр-міністр

Україна буде мати вакцину не пізніше лютого, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, пише DailyLviv.

“Ми ведемо перемовини з шістьма виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проводять третю, реєструються в інших країнах і в Всесвітній організації охорони здоров’я, як офіційна і легалізована вакцина. Практично зі всіма Міністерство охорони здоров’я підписало non-disclosure agreement. Це означає, що ми не маємо права обговорювати публічно ці речі, тому я не можу називати якісь назви чи параметри, – сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. – Але ми є учасниками всесвітньої ініціативи COVAX, а також зверталися до всіх наших партнерів щодо необхідності поставки перших партій вакцини якомога скорше. Наразі можу стверджувати, що ці перемовини дали всій результат – Україна буде мати вакцину не пізніше лютого. На сьогодні є змога обирати з трьох вакцин, і скорше за все, в перших партіях ми будемо мати якраз три різні вакцини. Всі вони однозначно будуть ліцензовані в Україні, однозначно будуть схвалені ВООЗ і в інших країнах. Тобто, це будуть вакцини з підтвердженим відсотком ефективності”.

На запитання про те, коли в українців буде можливість зробити собі щеплення на комерційній основі, прем’єр-міністр відповів так: “Як тільки вакцини по пришвидшеній процедурі будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають змогу завозити ці вакцини в Україну. Далі – це уже питання до таких компаній, вони також ведуть свої перемовини і укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією”.

Денис Шмигаль також сказав, що з приводу підпільної вакцинації  правоохоронні органи порушили кримінальне провадження, ведуться відповідні слідчі дії. Голова Уряду дав доручення Міністерству охорони здоров’я і Міністерству внутрішніх справ, на основі якого відбуваються відповідні дії. Підписані всі необхідні документи щодо проведення перевірки вказаного в інформаційних матеріалах підприємства. Але, оскільки мова йде про кримінальне провадження, завчасно оприлюднювати якісь дані Денис Шмигаль відмовився.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19 буде видавати кожен сімейний лікар, – план МОЗ

Щепитися від COVID-19 треба буде щороку

Україна ще не запроваджує свідоцтва про проведення COVID-вакцинації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.