На Личаківському кладовищі зводять пам’ятник Мирославу Скорику – новини Львова

На Личаківському кладовищі, що у місті Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській обладміністрації. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Проект ініціювала дружина композитора, проректор з питань науки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, доктор мистецтвознавства, професор Адріана Скорик. Його підтримав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Для будівництва об’єкту з обласного бюджету у 2020 році витратили 700 тисяч гривень. Загальна кошторисна вартість – 1 млн 385 тисяч гривень. Відтак, на могилі видатного композитора, згідно з проектом, розташують скульптуру “Плакальниця”.

“Скульптура – це зажурена дівчина, яка тужить та плаче, бо митець покинув цей світ. Схожий образ можна побачити на могилі видатного композитора Фредеріка Шопена на одному із найвідоміших кладовищ Парижа – Пер-Лашезі. Саме на могилі цього композитора за рік до смерті був Мирослав Скорик з дружиною. Тоді йому дуже сподобався цей меморіал, тому вирішили відтворити цей образ “, – зазначив керівник проекту Зіновій Юпин.

Наразі уже виконали всі роботи з вапняку, встановили постамент, виготовили необхідні елементи з вапняку. Невдовзі розпочнуть виготовлення моделі “Плакальниці” та бронзового барельєфу.

Нагадаємо, 10 листопада управління капітального будівництва Львівської ОДА оголосило тендер. Відтак, у результаті аукціону, перемогу отримала підрядна організація ФОП “Дума Орест Богданович”, з яким підписали договір на будівництво. Завдяки тому, що тендер провели у системі публічних закупівель “Prozorro”, вдалось зекономити майже 200 тисяч гривень.

Додамо, що за ініціативи Адріани Скорик, колективу Львівської національної філармонії та Львівської облдержадміністрації, філармонії присвоїли ім’я Мирослава Скорика. У межах відзначення Дня Незалежності Президент України Володимир Зеленський анонсував заснування державної премії імені Мирослава Скорика – за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва.

Який вигляд має Новорічний Львів (ВІДЕО)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.