З 16 січня зафіксовано 195 скарг громадян щодо порушення закону про мову

16 січня 2021 р. набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це інформує пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови.

З 16 січня до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян, найбільша кількість яких — з Києва та Київської області (74), найменша — з півдня та сходу України.

Львів’яни надіслали 17 звернень, одесити та харків’яни — по 12.

Більшість із них стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів (117), про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою — 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти – 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови під час виконання своїх обов’язків — 3.

На телефонну лінію Секретаріату за наданням додаткової інформації та консультацій звернулося близько 50 осіб. Громадяни просять роз’яснити, чи зобов’язані представники сфери обслуговування надавати інформацію про товари та послуги недержавною мовою на прохання споживача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.