Верховна Рада ухвалила створення Бюро економічної безпеки

Сьогодні депутати ухвалили в цілому законопроект про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ), яким ліквідовується податкова міліція та в СБУ забирають можливість займатися економічними злочинами. Відповідне рішення підтримали 242 народних депутати України, передає кореспондент “УНН”.

“Законопроект № 3087-д розроблено з метою ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічних безпеки України з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до їх підслідності”, — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Зазначається, що бюро економічної безпеки стане новим правоохоронним органом, яке забере на себе повноваження податкової міліції (ДФС) та деяких підрозділів СБУ, що займаються розкриттям економічних злочинів. Законопроектом визначаються завдання та повноваження БЕБ, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов’язки та відповідальність працівників, основи його співпраці з державними органами:
— гранична чисельність працівників Бюро може бути 4 тисяч осіб;
— посадовий оклад працівників, які мають спеціальне звання, не може бути менше ніж 20 прожиткових мінімумів. БЕБ розпочне свою роботу коли матиме 30% свого укомплектування;
— Бюро економічної безпеки України утворює президент України відповідно до цього закону;
— координувати його роботу буде уряд.

1 Відповідь

  1. Усе залежить від того, хто в тому БЕБі буде працювати. Ті самі, що в податковій міліції?
    З досвіду відомо… https://t.co/vxDVNRBoua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.